Jump to content

от 150 на 180 кс какво ми е нужно


pinko1990

Recommended Posts

Здравейте имам прецакан двигател акн 150 коня май разпределителните валове обичайно за тях искам да я сменя с 180 кс б сериите какво трябва да предвидя може ли само не оборудван двигател или допълнително нещо за да си тръгне или цялата на моргата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180кс е с друга помпа и други дюзи и друга турбина(комуникацията също е друга) ,Б-серията е с други глави,  ти какво искаш последно? Валовете, кобилици, талерки и повдигачи си вървят в комплект( към главите) според серията на мотора.

Всичко е заменимо, въпроса е струва ли си?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

майстора каза че разпределителния вал е счупен ще зема необорудван двигател и (engine control modul) и с мойто оборудване (помпа ,дюзи, турбина и др.) щял да стане 

Редактирано от pinko1990
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да обесня само кубиличките са счупени а проблема е пистовия ремък се е скъсал полувината и се навил между ангренажния ремък и зъбното колело на коляновия вал 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.07.2020 г. at 16:37, pinko1990 написа:

да обесня само 

Бахахаха....

Щом обясняваш.... 

ПИЧ, проблема  ти е, че нямаш мотор, който да правиш. :hilezh:

Сори, за начина, по който ти пиша... ама ако искаш да правиш тоя мотор, вложенията ще надминат закупуванего на друг.

I.за да скъса разпределителен вал и да счупи кобилици... е смляла буталата в клапаните. Та  ПОЧВАШ изоснови!

Сваляне на всичко и ребилд на цял мотор:

Ii.  Проверка на биели и бутала дали са в допуските(носят на майстор се  и се мерят с индикатори), проверка на колянов вал дали не е пукнал или крив.

Рвбилд на клапани и глави.  Нови валове и т.н.

Това ще ти струва в пъти повече от покупката друг мотор... което само по себеси съчетано с факта, че е 2.5тdi V6, напълно обезмисля и този вариант.  Карай в Надин и приключвай тая драма, за  да си стъпиш на краката.

Сещаш се от къде знам

:hilezh:

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
5 hours ago, janoar said:

Бахахаха....

Щом обясняваш.... 

ПИЧ, проблема  ти е, че нямаш мотор, който да правиш. :hilezh:

Сори, за начина, по който ти пиша... ама ако искаш да правиш тоя мотор, вложенията ще надминат закупуванего на друг.

I.за да скъса разпределителен вал и да счупи кобилици... е смляла буталата в клапаните. Та  ПОЧВАШ изоснови!

Сваляне на всичко и ребилд на цял мотор:

Ii.  Проверка на биели и бутала дали са в допуските(носят на майстор се  и се мерят с индикатори), проверка на колянов вал дали не е пукнал или крив.

Рвбилд на клапани и глави.  Нови валове и т.н.

Това ще ти струва в пъти повече от покупката друг мотор... което само по себеси съчетано с факта, че е 2.5тdi V6, напълно обезмисля и този вариант.  Карай в Надин и приключвай тая драма, за  да си стъпиш на краката.

Сещаш се от къде знам

:hilezh:

ясно вярвам че сте с голям опит но както казах свалих главите няма скъсани разпределителни валове клапан бутало и тъй нататък както казах само кубилички майстора ми имал 1.9 тди ще сложим нея а пък моята ще продаде на части все пак благодаря за инфото много сам ви благодарен аз сам просто тракторист земеделец праил съм сам основни ремонта на трактора си мотор кутия и от там имам малко понятие 

12 hours ago, Superunknown said:

Това душегуб ли е, сложи си 1.9тди или я закарай в моргата колата. Не си заслужава да се занимаваш.

благодаря навит сам за 1.9

 

Редактирано от pinko1990
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е невъзможна тази история, но е пари за една 4F-ка...поне като покупна цена. После пак ще трябва да се обслужва...

 

Без да умирам от желание да го кажа, че съм фен на 2.5 ... това е за първата срещната морга. Добре, че са тежки, не знам какви са им цените сега ама поне 300 лв ще вземеш от желязо. Даже на старите цени се взимаха и по 330-340 лв. Сериозен съм.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...