Jump to content

Проблем с празния ход Ауди а3 8l 1.8 AGN


zezo_inter

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

колата има проблем с празият ход.

Автомобила е ауди а3 1.8 125к.с 98година с плстмасовите колетори,газов инжекцион.

Проблема се появи след като изфорсирах автомобила до прекасвач,тоес на следващият ден след престоя 12 часа.

Като запалих автомобила на бензин както правя всяка сутрин(на 30 градуса префвърля автоматично на газ) се усети едно тресене на мотора на празен ход и люлееше автомобила.Опитах се да изфорсирам но колата започна да прекасва и трудно се изфорсира.

Прехвърлиха на безин и проблем нямаше.Реших да отида до газаджията който я беше монтирал,закачи я на компютъра и каза че я е донастроил нещо защото от газта инжектори хващали като смола(не намерих логика в обясненито му,но както и да е.Преди това никога не съм имал проблеми нито с газовото нито на бензин).

След неговата интервенция автомобила работеше добре.

На следващата сутрин паля автомобила както обикновенно скочиха оборотите на 1100 и в момента в който се опита на прехварли на газ оборотите спаднаха и замалко не угасна.После загря и нямаше проблем.

Реших да прехварля да бензин и се окоза че на празен ход пак усештам люлеенетои видях че играят оборотите.

Може ли някой да ми даде съвет от какво може да е проблема. Разполагам с VCDS но не съм наясно с него,мога да направя само AUTO-SCAN.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Ето колеги прилагам лог-файл на записаните грешки в Engine

 

 

Log-Log.txt

Преди 1 час, zezo_inter написа:

Ето колеги прилагам лог-файл на записаните грешки в Engine

 

 

Log-Log.txt 1004 B · 0 downloads

 

 

 

               Address 01: Engine       Labels: Redir Fail!
Control Module Part Number: 06A 906 018 AK
  Component and/or Version: 1,8l R4/5V  MOTR HS V02
           Software Coding: 04000
            Work Shop Code: WSC 06335  
                      VCID: 6B2C6DE16830FDEEFD-4B18
3 Faults Found:

18259 - Powertrain Data Bus
            P1851 - 35-00 - Missing Message from ABS Controller
16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1
            P0130 - 35-10 - Malfunction in Circuit - Intermittent
01247 - Activated Charcoal Filter (EVAP) System Solenoid Valve 1 (N80)
            26-10 - Output Open - Intermittent

Readiness: N/A

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да почистиш дросела и след това да му направиш адаптация с VCDS-а(тук е описано как става). Няма общо с грешките, но може да помогне.
От грешките само 16514 може да е причина, но най-вероятно просто е заради газта.

Редактирано от Mo0ny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да изчистя дросела,но без да го свалям целия,а само от едната страна.

Даже пръсках докато работи автомобила за да може евентуално да изчисти у отвътре.

След това пробвах да го адаптирам,но не чух характерно щтракане на клапата за приключена адаптация.Иначе програмата ми изписа че адаптацията е успешна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не,не излизат за сега.

Само на газ докато не загрее автомобила,при потегляне заглъхва докато не ускори автомобила.

Възможно ли е да е лоша газова настройка?

Също така възможно ли е от лоша газова настройка да бърка компютъра на автомобила и после да се явява проблема на бензин?

Редактирано от zezo_inter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е нова е противопоказно да се кара или да се форсира на място  на високи обороти или погрешно съм разбрал?Разбира се моментно форсиране не говорим за малоумно натискане до край колкото издържи.

Според мен няма никаква връзка с форсирането и проблема който е описал .

За свещите не каза нищо, както ти каза колегата е възможно да е проблема в тях или пък бобина.

Видях също, че имаш проблем с клапана за парите от резервоара .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са сменяни,бобината също е сменявана.

Относно клапана за парите,му откачих буксата докато автомобила работеше защото ми направи впечатление,че го чух да цъка докато автомобила работеше на газ.Цъка малко и после спира,после пак започва за малко и пак спира.Иначе на бензин си цъка постоянно както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е от неправилна настройка на газта след това да има аномалии и на бензин! Аз бих те посъветвал да изчистиш грешките и да  покараш едни 100км( приблизително) само на бензин, след това да провериш за грешки. Ако всичко е наред остава да се настрои правилно газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до газаджията и направи настройки в движение.

Тези дни ще споделя впечатления от настройката която е извършена.

 

Едно питане

Нормално ли е докато автомобила е на газ да се чува цъкане от клапана за бензиновите пари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,но обърни внимание след като отвиеш капачката на резервоара за гориво дали няма налягане или вакуум .Трябва да е нормално в смисъл не трябва да съска при  развиването и. Ако разбира се клапана работи правилно.Понеже това ,че цъка не означава ,че клапана е изправен.

Неговата работа е да изравнява налягането в резервоара ,а когато караш на бензин се получава вакуум в резервоара поради намаляване на обема на горивото вътре в него  и за това го чуваш по често отколкото на газ .А на газ го чуваш пък защото бензиновите пари в резервоара се разширяват и правят налягане ,а горивото вътре не променя обема си.

Редактирано от crash77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да споделя впечатления!

Явно проблема е бил от газовата настройка и е бъркакала настройката на бензин.

След настройката в движение нямам проблем нито на газ,нито на бензин.

Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...