Jump to content

неуспешни опити за обучение на ключ на Б7


vaniot0

Recommended Posts

Здравейте на всички, пиша след като съм изчел и изгледал всичко възможно за обучението на този ключ.

Купих Ауди А4 Б7 2005г 2.0тди, само с 1 ключ, на който беше паднала батерията. Смених я, но бутоните не сработиха.. опитах всички възможни опции без ваг-ком, но не стана. След това пробвах и с ваг-ком, според клипчетата, които изгледах трябваше първо да изтрия всички ключове и след това да му задам броя ключове, които искам да работят ( в моя случай един ).... та влизам в адаптация на 21 канал, задавам му стойност 1, запазвам и нищо не се случва, след това като прочета канала пак си стои на стойност 0.. някой може ли да ме посъветва как, или къде и колко пари би струвало да се направи, тъй като е много досадно с ключалката... Благодаря предварително!

П.С. От София съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

драснах му във вайбър, обаче не ме отрази и не исках да го притеснявам повече...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vaniot0 написа:

Здравейте на всички, пиша след като съм изчел и изгледал всичко възможно за обучението на този ключ.

Купих Ауди А4 Б7 2005г 2.0тди, само с 1 ключ, на който беше паднала батерията. Смених я, но бутоните не сработиха.. опитах всички възможни опции без ваг-ком, но не стана. След това пробвах и с ваг-ком, според клипчетата, които изгледах трябваше първо да изтрия всички ключове и след това да му задам броя ключове, които искам да работят ( в моя случай един ).... та влизам в адаптация на 21 канал, задавам му стойност 1, запазвам и нищо не се случва, след това като прочета канала пак си стои на стойност 0.. някой може ли да ме посъветва как, или къде и колко пари би струвало да се направи, тъй като е много досадно с ключалката... Благодаря предварително!

П.С. От София съм.

 

Изобщо не е нужен ВАГ-КОМ. Обучението е много просто, ако това дистанционно вече е работило и само си му сменял батерията:

 

1. Вкарваш ключа в стартера и натискаш и задържаш бутона за отключване.

2. Държейки бутона натиснат, завърташ ключа на контакт и го задързаш 3 секунди без да пускаш бутона.

3. Завърташ ключа обратно в изключено положение, задържаш още 3 секунди и го пускаш.

 

Това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се прави,ако всичко е наред.Обаче при мен единия ключ го обучавам така, но с втория/ резервния/ нещата не се получават,макар да ми е нова батерията.Не съм го гледал с VagCom,но явно нещо не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обучаването понякога не се получава, защото даден ключ се е повредил. Интересното при мен е, че се обучава като просто дам на контакт....без нищо да натискам! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се самообучава, но чак след седмица - две каране, не веднага. Още не мога да разбера точно как става това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.07.2020 г. at 21:33, CVT написа:

1. Вкарваш ключа в стартера и натискаш и задържаш бутона за отключване.

2. Държейки бутона натиснат, завърташ ключа на контакт и го задързаш 3 секунди без да пускаш бутона.

3. Завърташ ключа обратно в изключено положение, задържаш още 3 секунди и го пускаш.

 

Това е!

Не бива обучаването на дистанционното на ключа да се бърка с инициализацията на същото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах по-горе, тези стъпки се отнасят ако това дистанционно вече е работило и само му е сменяна батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.07.2020 г. at 13:41, Fireblood написа:

Да, обучаването понякога не се получава, защото даден ключ се е повредил. Интересното при мен е, че се обучава като просто дам на контакт....без нищо да натискам! 

Бахахаха. купуваш си нов ключ и хоп  magic :magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да подчертая че в тази тема постоянно се бъркат понятията дистанционно и ключ. Автора пита за дистанционното на което е сменил батерията, въпреки че го нарича ключ. Не говорим за нов транспондер. Не говорим също и за ново дистанционно, а просто за сменена батерия.

 

Та и моето дистанционно се самообучава някак-си, но след доста каране.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...