Jump to content

Странен шум


jorko96

Recommended Posts

Привет колеги, при палене колата издава странен шум (тракане) за около секунда и след това шума изчезва и се появява чак при следващо палене (когато мотора е студен).

Колата е а4 б7 3.0тди АСБ мотор

Ще съм благодарен, ако някой се е сблъсквал със същия проблем и сподели мнение.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип повдигачите  причукват за секунда на студен мотор докато се напълнят и после млъкват,което е нормално лошо е когато не млъкнат и продължават да чукат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да качиш един клип да се чуе как по точно чука силен ли е шума и така нататък.Повдигачите макар и в добро състояние чукат при студен старт особенно ако маслото е старо или некачествено и при по студено време примерно зимата след престой цяла нощ на студа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как пък разпознаваш "шум", траещ СЕКУНДА време?!? То по здравия мотор има сумА луфтове, които биха изтракали за по-дълго време, докато се "оберат".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм седнал с хронометъра да засичам дали са секунда, две и тн. До вчера колата не издаваше никакви странични шумове след запалването и, просто ми направи впечатление че сега има едно тракане при студен мотор. Не съм определил точно какво е, предполагам. Реших да попитам първо тук преди да я закарам на сервиз и да изкарат едва ли не че трябва да се смени мотора. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...