Jump to content

Двигателно масло


baramov1234

Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В такъв случай имаш две опции от Archoil:

- Стандартния им флъш AR2820 в разфасовка от 250мл го дават, че третира от 4 до 8 литра масло

- бавнодействащ флъш AR2300  кара се около 3000км преди смяна на маслото с тая чудесия или между 6 и 8 хил км ако маслото е PAO ползва се в съотношение 1:30

 

преди 8 минути, janoar написа:

Енджин флъш...Ау какви чуждоезични термини ползвате.:hilezh:

 

Какво е твоето предложение или мина само да поизцапаш ;)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам този бързодействащия.

Една разфасовка ще стигне за битди-то.

Ама ще поръчам и тая за фюел трийтмънт.

Да ме извинява мъжа на Жаноария за терминологията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на един сайт на ф-ма Грид ЕООД www.sklad-masla.com продават флъшове на AIMSOL техни моторни масла както и на равенол.1галон масло на AIMSOIL 10-30 w е 100 лв.Има и телефон за поръчки 0878680241.Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10w30 ти не трябва ;)

 

Иначе тия Грид май са едни от вносителите на Равенол и единственият официален дистрибутор на Amsoil за България: https://www.amsoil.com/international/distributor/Countries/Bulgaria.aspx

 

А тези са на 100% официален вносител на Равенол: cario.bg това им е онлай магазина: https://autobox.bg/contacts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28 minutes ago, baramov1234 said:

Попаднах на един сайт на ф-ма Грид ЕООД www.sklad-masla.com продават флъшове на AIMSOL техни моторни масла както и на равенол.1галон масло на AIMSOIL 10-30 w е 100 лв.Има и телефон за поръчки 0878680241.Дано съм бил полезен.

 

Линка с добавката за флъш, който ти пратих, е от техния онлайн магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Официален предсвител нямат, ся точна алтернатива няма от равенол (или поне не и до преди няколко месеца). Имат си представители в немско ама чий ти е да даваш по ~20 евро за литър било то и Редлайн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като сипах Ксенум за 40лв килото? Хубаво е маслото, мотора работи тихо, ама пустото масло не е по спецификация за дпф и мисля, че заради това ми прави реген през 140км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално е ама не е лонг лайф според VAG, но има BMW LL-04 което е ок. Смени го на 10-12к км. ACEA C3 значи с намалено съдържание на сяра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, аз каквото и масло да съм сипвал винаги на 9500 приготвям новото и до макс 10 000 съм го сменил. За честите регенерации допускам, че може и нещо по дюзите да се случва. Все пак са на 280 000км и не мисля, че някога нещо им е правено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, аз като нов в този форум имам въпрос. На капачката на маслото пише castrol 5-30. За марката ми е ясно, че може и  друга да е вероятно, но пречи ли да е 5-40, не е ли по добър вариант? И мнение като най-добри масла днес като марка?

Редактирано от Sion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пречи, сипвай смело. Мнения за маслата може да прочетеш на първата страница в тази тема, но всеки сам си преценява, каквото и да сипеш според мен е по-важно да го сменяш до 10 000км.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Sion написа:

Здравейте, аз като нов в този форум имам въпрос. На капачката на маслото пише castrol 5-30. За марката ми е ясно, че може и  друга да е вероятно, но пречи ли да е 5-40, не е ли по добър вариант? И мнение като най-добри масла днес като марка?

 

Здравей! Можеш да сложиш друга марка, но гледай да отговаря на спецификацията! 30 или 40 - това е кинематичния вискозитет при 100°С.

Вчера ходих при приятел автомонтьор - ползва масла само на Bardahl. Аз лично сипвам само оригинални масла, било за двигател или скоростна кутия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Sion: зависи с какъв двигател си и дали има колата дпф. Ако има дпф - 5w30 и спецификация 507.00 мисля беше. 
Ако няма, може и 5w40. 

И оригиналните масла далеч не са най-добрите масла. Ако са оригинални наистина, са средни като качество, няма да ти умре двигателят от тях, ако се карат по 10/13 хиляди, но не е най-дорбата грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, сменя се на 10 000 винаги, даже и малко преди това. Да, има dpf за съжаление.

Редактирано от Sion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...