Jump to content

Двигателно масло


baramov1234

Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 7.11.2022 г. at 9:36, Envo написа:

Вчера ходих при приятел автомонтьор - ползва масла само на Bardahl. Аз лично сипвам само оригинални масла, било за двигател или скоростна кутия. 

Оригиналното ако иде реч за VAG маслата емиии всичко хубаво за тея масла се изразява във висока цена и сива туба с надписи. Бардал пакетират... Без да съм супер експерт по масла съм категоричен, че масово "майсторите" разбират от тънко и дебело масло и всичко приключва с това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, какво масло да сложа, щом оригиналното не става?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol 5w30 не, че е лошо, но не е много по-добро или си е направо на едно ниво на VAG маслото.

и то само ако е оригинално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ве по-добро от Кастрол няма все пак при тях е трудно да ги хванеш какво баш си купуваш понеже кажи речи за всеки регион уж е  Castrol Edge (примерно) амс реално формулировката е различна. Който иска да играе тото лото... Кастрол е марката. Отделно, че и те като цяло нямат истинска синтетика. 

 

П.с. Темата за маслата е дъвкана многократно на който му се чете, ще си намери информация ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, veslav написа:

Нали на капачката пише кастрол, какво повече искате 😅🙄

Сериозен ли си или леко подливаш вода? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте господа, карам А6 C6 Allroad 2008ма 3.2. Когато купих колата беше с Bardhal 10w40 но след обслужване го смених с 5w30 на Motul но започна да харчи масло (не зная за преди това дали е горяла) дайте някакви идеи какво да сложа и колко е нормално да гори масло защото за последните 5000км долях литър и половина което ми се струва твърде много. И втори въпрос: Какво ви е мнението за Carbon Cleaning или с flush-а е по-добре?!

Благодаря на всички за отговорите, всичко ще ми е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся дай да почнем с това, че до сега е каран с грешно масло 10w40 НЕ Е подходящо масло за 3.2FSI.

Мотул 5w30 е иди дойди, но пак е хидрокрекинг и нищо общо с истинска синтетика. Отделно, че тоя мотор е по-добре да се кара с 5w40

 

Carbon Cleaning емиии ако имаш пари за хвърляне пробвай.

 

Правилното според мен е да се почисти нагара от клапаните, механично разбирай с разглобяване и т.н.

Огледай мотора дали има видими течове на масло >>> ако има такива ги отстраняваш.

Промивка може, но само с истински, кои са тези потърси из форума писал съм.

Пробвай с читаво масло след като минеш през предишните процедури примерно Ravenol VST 5w40 >>> ако и с него имаш висок разход на масло без видими течове спираш да се занимаваш.

 

Успех

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги да си кажете мнението за едно масло ,че ми изпадна на оферта https://www.millersoils.co.uk/products/ee-performance-engine-oil-5w40/ някой пробвал ли го е чувал ли е нещо за него, или да залагам за ревенол?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква е целта на промивката. Давам пример: Почукващ повдигач, ако е пълен с гняз и това я изчисти, очаквано да спре шума.

Добре, намерих това, въпроса е някой химик да каже каква му е базата: 
https://www.oil-club.ru/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=72947

Разгледах съставките, едната изглежда да се води детергент. 

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...