Jump to content

Загуба на антифриз


zdrash

Recommended Posts

Здравейте,

двигателя е ASB, имам следния проблем:

антифриза изчезва -градско 100мл./100км, извънградски 50-100мл. /1000км.

Сменени са:

Маслен охладител

Охладител ЕГР

Преден радиатор

Водна помпа 

Термостат

Радиатора в купето видимо не тече и е сухо 

Никъде по мотора не се вижда да е текло

Надувана е

Правен е тест за изгорели газове в антифриза

В маслото няма антифриз и в антифриза няма масло

Пали и върви нормално

Не загрява над 90 градуса

Казана и капачката са нови и не тече от тях

Вече се изчерпах,  моля някой ако е имал подобен проблем да даде акъл.

Благодаря!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два тройника, единият е горе по средата на мотора и се вижда лесно, там се пука и тече. Него не вярвам да не сте го огледали. Но има и подобен някъде под турбото, който също може да сълзи и в един момент се чупи и изтича антифриза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този в средата на мотора скоро ме предаде мен :)

това е интересно за тройника под турбото, предполагам обаче не се достига лесно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Свалих пак масления охладител и смених всички гарнитурки между главите ( и клапана за картерните газове към 8 стотака), но пак има загуба. Не мога да хвана от къде е вече 3та година. Сухо е навсякъде, надувана е, тествахме с химикал за изгорели газове в антифриза, смених и 2- 3 казана  - нищо. Радиатора е нов, остана само този в купето, но смяната е неприятна, а и изглежда сухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно пропуска пластмасовия фланец отзад между двете глави и термостата - нацепва му се пластмасата и изпуска антифриз по малко, който веднага се изпарява от топлината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно това може да е. И аз се чудих, къде изтича моя 1 година, докато не се спука тройника нацяло и не го смених барабар с маркуча. След това вече не губя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, VBI написа:

Най-вероятно пропуска пластмасовия фланец отзад между двете глави и термостата - нацепва му се пластмасата и изпуска антифриз по малко, който веднага се изпарява от топлината.

Може ли някаква схема/ снимка къде се намира или парт номер, че не мога да се ориентирам? Термостата ми е отпред при пистовия ремък. В главите влиза по едно тънко мъркуче под масления филтър и под егр-а. Говоря за 3.0 тди.  Благодаря!

П.С.

Утре ще сменя пак водната помпа (смених я преди 50к км и май от тогава е драмата, ако не е съвпадение или просто преди това не съм забелязал загубата на антифриз) - надявам се да е от нея,  че друго май не остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има два тройника, и мен единият ме предаде, който съединява тънки маркучи от двете глави и се свързва след това с разширителния съд. Този е над дясната глава като застанеш отпред на колата към разширителния

Има и друг тройник и него не съм го гледал, не знам и къде е, но и той е потенциал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.drive2.ru/l/522928280999832475/ 

Този ли е ? Над полуоската ми се вижда. Малкия тройник и маркучите около егр-а ги смених всичките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zdrash  Въпросния фланец е монтиран отзад между главите и влиза под всмукателния колектор и трудно се вижда. Смяната му е голяма играчка, чак като се махне всмукателния колектор отгоре може да се види - Позиция 33 от схемата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниско е, не се вижда. Между дясната полуоска и меката връзка на ауспуха се пада. 

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ново коляно от вф ли взе ,че май и аз съм със същия проблем? При мен ми олива кутията и се чудя от известно време от къде идва теча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...