Jump to content

5W30 към 0W30 масло двигател


Tux

Recommended Posts

Здравейте

Дойде ми време, отново да сменям масло, но чета, че вече няма 5В30 и алтернативата е 0В30. Покрай тия неща, видях, че доста хора се оплакват от оригиналното лонг лайф масло.

Можете ли да препоръчате марка/серия масло за Ауди 4Г 3.0 ТДИ 2012 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Бардал. Доволен съм. Мотора работи много прилично с него. Не знам къде си гледал че няма 5w30. Колегата @P_PETKOVсподели , че Ravenol е дори по-добро и е "истинска синтетика" и обмислям да сложа такова при следващата смяна.

В интернет има доста видеа на руснаци които сравняват различни марки и ги нагряват за да разберат кога ще е коксува маслото. Бардала единствено остана течно при тевтовете. Другите бяха на въглени. За това съм с такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много писано вече във форума няма да се преповтарям. На който му се търси ще си намери информация.

 

ОЕМ/VW/AUDI вече не предлагат 5w30, защото така са си решили и го заменят с 0w30 ... от моя гледна точка пълно безумие.

 

@Nikolay Tanchev Само Равенол не е достатъчно, ама айде един жокер VMP 5w30 за който иска да мине на по-добро масло спрямо OEM чорбалина и останалите масовки (мотул, кастрол, тотал и т.н) също така покриващо 504/507 и същевременно истинска синтетика базирано на Group IV PAO.

 

п.с. Идея си нямам с кой бардал си ама по-спомен като бях ровил преди време излезе, че бардал само лепят етикети (образно казано), а маслото им го прави някой друг ... накратко нищо специално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деба писано е ... едното (ОЕМ маслото) е някакъв хидрокрек дето след около 5-6хил км максимум става чорбалин другото в случая VMP-то е истинска синтетика дето дори при сериозно настъпване няма да стане на чорбалин и ще бъде масло по-дълго време. Накратко все едно да сравняваш лайно с торта :D

Правилото за смяна на 10хил км си важи в пълна сила и за въпросното VMP (това ако искаш да си пазиш мотора). От мен толкова, за повече сядаш и четеш писано е доста ;)

 

п.с. Това, че нещо си е ОЕМ не го прави моментално супер дупер уникално и специално.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...