Jump to content

6-та скорост и разход на нея


Recommended Posts

Интересува ме при какви най-ниски обороти/скорост превключвате на 6-та с цел икономия на гориво. Мойта е 1.8 turbo куатро 163 к.с. BFB и ми харчи извънградско 10.5 л на газ със скорости от 90 до 140 км, като на 6-та включвам при над 100 км.

 

П.с. Нямам разходомер и затова питам.

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На курса не ви ли обЯсниха тия неща......

Ако можеш, карай само на шеста. Иначе когато и да я вкараш, стига да не "мъчи" мотора, вкарвай Я!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна информация. Когато нямаш какво стойностно да напишеш просто излезни от темата. В противен случай спамиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Georgi Pleven-Burgas написа:

Интересува ме при какви най-ниски обороти/скорост превключвате на 6-та с цел икономия на гориво. Мойта е 1.8 turbo куатро 163 к.с. BFB и ми харчи извънградско 10.5 л на газ със скорости от 90 до 140 км, като на 6-та включвам при над 100 км.

 

П.с. Нямам разходомер и затова питам.

Мноо ти е къса шестата!Ква икономия търсиш?Да си беше взел опел!Тъй че мушкай и даваи газ.То по-добре с 5 предавки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си беше купил дизел, щом искаш да правиш икономия от ниски обороти.

Иначе има една графика на въртящ момент и мощност, караш в началото  около пика на въртящия момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се питал хората, които твърдят, че на дизел е най-икономично аджеба не могат да смятат или ги е яд, че са се набутали?

 

1.8 турбо = 10.5 л х 0.80 лв = 8.4 лв на 100 км

1.9 тди = 7 л х 1.80 лв = 12.6 лв на 100 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти я карай тая кола, сметките лесни, имаш пълниш, нямаш...... Колкото по-висока предавката, толкова по-икономично. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Georgi Pleven-Burgas написа:

Винаги съм се питал хората, които твърдят, че на дизел е най-икономично аджеба не могат да смятат или ги е яд, че са се набутали?

 

1.8 турбо = 10.5 л х 0.80 лв = 8.4 лв на 100 км

1.9 тди = 7 л х 1.80 лв = 12.6 лв на 100 км

hahah

Я го сметни на бензин.

Щот тези дето слагат газови изобщо май не мислят за икономия :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Georgi Pleven-Burgas написа:

Винаги съм се питал хората, които твърдят, че на дизел е най-икономично аджеба не могат да смятат или ги е яд, че са се набутали?

 

1.8 турбо = 10.5 л х 0.80 лв = 8.4 лв на 100 км

1.9 тди = 7 л х 1.80 лв = 12.6 лв на 100 км

Грешни са ти сметките пиЧ

Когато накараш тръц да гори 10.5  тогава 1.9 ще е паднало на 5/100 при цена 1.60 на марешки

После към тоя разход на газ добави и кило бензин, докато прехвърли и сложи изплащането на газовата... че сигурно не ти е подарък.

Или с други думи научи как се кара, после смятай колко си вътре. ;)

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купето на A4 Б6/Б7 1.8T quattro е тежко.На газ не е както на бензин.На 90-100 км/ч. може да се превключи на 6-та предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди А4 Б6 1.9 тди 130 КС с 6 скорости разход на дълъг път 4.5-5 литра градско в Плевен 7.5-8 литра смесен половината градско половина дълго 5.8-6 литра цена на горивата в Плевен 1.70лв.Сметката е следната:

8лв/100км-дълъг път

10лв/100км смесен

13лв/100км градско

Разликата между шофирането на газ/бензин е 1.50-2лв на 100км

И много спестени ядове като играене на оборотите прекъсване стъпкови моторчета и други знайни и незнайни мизерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата станА пак бензин срещу дизел, ми се струва, и като цяло е безкрайна. Винаги ще има привърженици на двете горива, така че пишете разход и толкова :) Аз само ще кажа, че вчера изминах 1500км на газ със 150 литра. Скорост 130 - 140 през повечето време, и на климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 5 часа, vladi написа:

Със 140 на 6-та съм с 3800 оборота, дава 10-10,5 на 100км газ. 

 

При мен пък със 140 на 6-та съм с 3000 оборота. И чувам свистенето на турбото още от 1200 оборота. 

Ей ся я пробвах както каза колегата по-горе на 6-та със 70 км и си ускорява учудващо добре от същите км.

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tonko2.0T Това ми беше първоначално въпроса. Защо пък да я мъча? Под колко хиляди оборота на 6-та се мъчи? Защото със 70км на 6-та е на около 1500 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирай погрешно.Но 1.8 турбо мотор да вземеш и да искаш икономия,нещо не се връзват нещата.Верно на газ,ама...

Както казваш,със 70 на 6-та ускорява добре.Мани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...