Jump to content

Пясъкоструй за лети джанти в София


Recommended Posts

Здравейте колеги,

изчетох няколко теми във форума, но никъде не намирам такава която да ми отговори на въпроса. Търся пясъкоструйка за лети джанти в София. Въпроса е, че искам да намеря такава, където бластирането става с по- фин пясък, не след пясъкоструенето да се търка пак джантата и да се налага да се пълнят язвички. Не искам да ги боядисвам прахово, заради високата температура на печене и последващото разкашкавалване на джантите. Дори и да е малко по-скъпо като цена, въпроса е да се направи като хората.

 

Ако някой знае къде има и ги е правил, ще съм благодарен да сподели (пък може и със снимки). Благодаря предварително!

Редактирано от s4_v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, s4_v написа:

заради високата температура на печене и последващото разкашкавалване на джантите.

Я я пак:steinigung:....

НЕкой мнооооогоо тарикатски те е излъгал. Ама докато има незнаещи и вЕрващи, така ще е.

При изпичането на праха, температурата е ТООООЛКОВА ДАЛЕЧЕ ОТ ОПАСНАТА ЗА АЛУМИНИЯ, че е просто трагикомично, как се вярва на такива дебилни "теории".

....."разкашкавалкване"......, малиии......:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми мненията са много различни, от става перфектно до влезнах в една дупка и се изкриви злобно. Ясно е, че всеки ще каже за печене около 200 градуса което е далече от температурата за промяна на свойствата на алуминия, но дали е така? Никой не знае на колко точно се пече и колко време. Истината е, че няколко джантаджии включително известни в София казват да не се боядисват прахово.

И сега наистина, боядисвал ли си джанти прахово, оригинални или неоригинални, колко време ги караш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм правил тази процедура(с праховото) и определено заявявам, че стават по-меки джантите! И аз си мислех като Нико, че се филмират хората, но и аз го ядох после немит. Дали са спазили тази температура на печене не мога да знам. Това е моя опит с праховото, вече другите джанти си ги карам на бояджия, и ми е мирна главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Праховото бъядисване се прави на два етапа, предварително затопляне до 55-60 С и последващо изпичане до МАКСИМУМ 160-170 градуса. НЕВЪЗМОЖНО Е, тази температура, да се отрази на структурата и механичните качества на ОРИГИНАЛНИТЕ алуминиеви джанти. Все едно, алуминиевите ви тигани, да се "разкашавалкат". 

Да, джанта МОЖЕ да омекне, ако е от некачествен и нелегиран алуминий, евтините ментета са често от такива "метали", както и ако се изтърве температурата, било от незнание, било от нехайство ,или двете. И то трябва да е от порядъка над 320 градуса, за да промени  физическите свойства на алуминия. 

Такива температури не са лесни за постигане, а пазара пък е пълен с ментета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха Azev, които не са оригинални(тези, които ги боядисах прахово).  Не всички карат с оригинални джанти. Сега съм с OZ titan, нямам драми с изкривяване, боядисвани са само от бояджия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай става дума за оригинален ронал 18 цола. Иначе знам, че има и някакви смивки за боя( не е терминатор), в които топят джантите във варели и всичко пада. Нямам представа къде го правят обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Като цяло това ми е плана. Въпроса е, че нямам представа в София къде ще го минат на по- фин прах( кварцов пясък, топченца и други), та това ми беше питането изначално. Също така като се мине на песъкоструя, каква основа трябва да се ползва преди боята?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поинтересувай се за бластиране със сух лед или със стъклени перли.

И двата материала са доста по-меки от пясъка и няма да нарушат структурата на алуминиевите джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...