Jump to content

Проблем с климатроника


FeRRum

Recommended Posts

Зеравейте колеги, собственик съм на audi a3 2.0tdi 170ps quattro 2007 днес при включване на климатроника на студено всичко беше нормално първите 5 мин, охлаждане перфектно, но след това започна да ми изписва че двете дневни свтлини са за смяна на фиса и ми изгасна на 2 пъти. След изгасяване на автомобила никакви грешки, но после пак светна econ и не можеше да се изключи дори след рестарт на двигателя. Октомври 2019 смених управлението на климатроника, след това напълних фреон и се оказа че е избило в датчика за налягането смених и него, днес след включването на econ обърна от студено на топло. Въпроса ми е в електрониката ли да търся проблема или нещо механично преди седмица на VAG не показа грешки само леко разминаване на дюзата на 3ти цилиндър ? 

Редактирано от FeRRum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Според мен фреона ти е заминал. На нашата а6- ца беше по същия начин като я взехме. Изключваш econ и след 1-2 сек той автоматично се включва. Това е защита да не изгори компресора. Най- добре направи профилактика на климатичната система. Успех и дано си решиш проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Стана ми интересно закачих ме я за проверка и не показа грешка, дали е възможно компютъра да лъже системата ?

Редактирано от FeRRum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в момента компресора се включва поне за 5 минути преди да се изключи, закачи я на VAG-COM, свържи се с модула 08 - Heating/Air Conditioning, на един от каналите показва налягането на компресора. Наблюдавай го колко е докато се изключи и ти светне ECON и пиши тук колко е било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...