Jump to content

a4 b9 покупка и мнение


Recommended Posts

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сивата е доста по-свежа, пък и е с виртуален кокпит, който го обсъждахме вече в темата, но другия + му е, че не могат да се връщат километрите там, трябва да се смени цялото табло, което ме съмнява Асеновградския джамбаз да е направил, при това без драми ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С виртуален кокпит, но без(сравнено с другата):

- адаптивен темпомат

- коригиращ асистент за лента

- хедъп дисплей

- ел. седалки с памет

- система за мъртва точка

- втори джанти за 800-1000 лева комплекта

- ауто холд функция

- подгрев на волана

- задна камера

- безрамково огледало

- разпознаване на знаци

- автоматични дълги

 

Но всеки си преценява. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за кокпита го написах главно във връзка с километрите, но иначе си е мъст хев при B9, иначе все едно караш предишното поколение :).

Това + цвета на колата и цвета на салона накланят везните въпреки липсата на някои екстри.

Забрави, че има и табелка S4 отзад иначе ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивата е доста по-свежа, пък и е с виртуален кокпит, който го обсъждахме вече в темата, но другия + му е, че не могат да се връщат километрите там, трябва да се смени цялото табло, което ме съмнява Асеновградския джамбаз да е направил, при това без драми ;).
Малко встрани от темата, но това важи ли за Фолксваген също?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, честно казано и за Ауди информацията не ми е от първа ръка, но съм склонен да вярвам, попрочетох малко по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.08.2020 г. at 7:36, netizen написа:

Ако са връщани км , то е на тъмната. 

И аз така мисля (съдейки по седалките и волана)

А и сивата изглежда доста по добре, въпреки липсата на някои екстри. Тъмната си е поуморена кола според мен.

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази последната авто къща не ги поглеждайте.То фактически авто къща НЯМА.Регистрирана е съвсем скоро и нямат още къща.Ако искаш да видиш авт. ти праща по вайбър местоположение.Км. са връщани на 1000 %. Като се видите да разгледаш авт и нямаш спокойствието да го огледаш хубаво.Все пак сте на улицата.Ако все пак решиш да го вземеш почват драмите.Отиди и ме изчакай тук,после отивате на др.място.....Мъка голяма.Прекупвачи са.Роми са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 16.08.2020 г. at 21:01, SVarbanov написа:

 

гледах извън софия аз, били най-големите и тн:)

подкрепям мнението

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

@Doomrollqq 

Това с поддръжката е доста разтегливо понятие. С подобен автомобил имаш едни гарантирани 2.5к на година разход, без да я караш много. Каско + ГО + данък + преглед + една смяна на масло. Абсолютно възможно е ако попаднеш на читав екземпляр и само това да са ти разходите първите 1-2-3 години. Можеш обаче да я купиш и още почти веднага да ти избуши някой скъп агрегат и да пръснеш 20% от цената на колата в ремонти. Няма как да знаеш. Сега, на колкото по-малко километри е, толкова по-малък шанс нещо да стане. Но и на 80к км да я купиш, пак е шанс.

 

Не знам при Б9 как е, но поне при Б8 ходовата част е евтина за поддръжка, така че там и да сменяш, грижи нямаш. Мотор и кутия са опасните. Иначе като си купуваш кола си отдели едни 2-3к лв за първоначално обслужване + гуми + прехвърляне. Желателно е тия пари да ти влизат в общия бюджет, който ако е 35к лв, да търсиш кола около 30-32к. Гледаш автокъщи, тоест ще плащаш екотакса в КАТ, вероятно гуми ще трябва, нотариални такси (те май с фактура ги продават повечето къщи, та може това и да не се плаща), каско да ѝ направиш с ГО, едни масла минимум да смениш и ако още нещо трябва да се обслужи да го направиш. Абе 3-5к си задели да си по-спокоен. 

 

Ако влизаш в тия рамки без да те притеснява, аз бих действал смело. С тоя семеен доход не мисля, че ще ти е трудно да я поддържаш. Разбира се винаги има шанс да се строшат 2-3 неща поред скъпи, ама рядко се случва.

Редактирано от dacheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...