Jump to content

Тресе при висока скорост


vladi5ev

Recommended Posts

Здравейте!

Имам питане относно проблем с моята кола А4 Б7 2.0 тди.

На висока скорост ми тресе цялата кола като започва от около 120км/ч.

Над около 150км/ч изчезва. Смених джантите с гумите и няма промяна.

Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имах, смених амортисьорите и се оправи. Може би предните два правеха проблема, защото и двата имаха мъртъв ход по средата, като десния имаше доста голям мъртъв ход - около 7-8 мм. на око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега!

Амортисьорите са тествани, не са нови но не трябва да е проблема в тях.

Смених гумаджията и се оказа че гумите не са ОК. След като ги балансираха малко по-късно започва да тресе, но са малко стари и деформирани.

Сега ще пробвам с баланс на друг комплект гуми който имам. Нека изключа гумите, ако не са те причината. Не ми се иска да избързвам със смяна на  това-онова докато се реши проблема. Иначе един майстор ме съветва смяна на карета, друг амортисьори......

Ще пробвам с др. гуми и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, амортисьорите са стабилна цифра, хубаво е със сигурност да можеш да изключиш фактора гуми/джанти. За каретата ппц знам, че ако имат проблем, тресенето се появява при ускорение, но нямам повече познания по темата, нека да се изкажат и другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако тресе само на скорост тоест тресе като небалансирано гума в определен диапазон,но като изключиш от скорост в тия километри или върнеш газта спира да тресе ако твоята кола прави така както обясних проблемът ще е в вътрешни карета.Казвам с уговорката че не си пояснил дали като започне да тресе  тресенето изчезва в тези моменти.Ако продължи да тресе дори и като изключиш от скорост се дължи на гуми или джанти.Вътрешните картера тресат по същия начин както от небалансирано гуми и джанти пак в даден диапазон с разликата,че когато изключиш от скорост или върнеш газта ако е гума пак тресе ако е от карето спира да тресе защото няма напън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.08.2020 г. at 10:36, vladi5ev написа:

Още не съм я пробвал с другите джанти и гуми. Но като я изключа от скорост пак тресе. Спира само като излезеш от диапазона 120-150

Гуми или джанти  тресат около 90-110

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, смених гумите( нито един от двата комплекта не са нископрофилни) и като че ли проблема се реши. Имам все още едно усещане че мнооого леко претриса към 140км/ч по магистралата, но .... и колата не е нова и магистралана си е зле. Мисля да се задоволя с резултата но има още какво да се желае и от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...