Jump to content

Ауди А4 Б6. Quattro?


radko1340

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам един въпрос, надявам се да получа добър отговор. Въпроса ми е: Карам Ауди А4 Б6 2.4i 170 к.с. много съм доволен от този мотор но единствено което ме мъчи е, че Ауди точно на този модел са решили да Не слагат quattro. 

Има ли някой представа дали мога да сменя кутията със 6-степенна и да сложат quattro задвижване? 

 

Не искам да сменям колата, защото както казах съм много доволен, живея в Германия и колата се движи много добре по магистралите тук а и не се знае на какъв боклук ще попадна ако реша да взема друга. 

За това ако някой може да ми каже дали е възможно да се сложи quattro и имали смисъл? Благодаря предварително. 

IMG_20190519_091541.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) С каква цел ти е т'ва задвижване?

2) В дойчовско ли ще се прави тоя подвиг (идея за цени на местните сервизни часове имаш ли?)?

3) ТОЧНО в Германия, нямаш ИЗБОР от  коли?!?

4) Възможно е да се "сложи куатро". Смисъла си е лично твой проблем, тук няма как да знаем, кое, какво, защо и варум най паче.

 

Кълвеш ли малката ми "атлантисна" хомокукличке! Оглеждай се за търмъци на неочаквани места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

1) Нямам цел за да направя това задвижване, просто, когато кажеш Ауди поне аз правя асоциация с quattro. 

2) Да тук в Германия ще се прави но от мен и частите мисля да си ги набавя от България. 

3) Както вече казах не искам друга кола.

4) Това дали е мой проблеми или не аз решавам, не пиша тук да се заяждам както ти правиш и защо и варум означават едно и също. И още нещо, това, че ти не знаеш не значи, че някой друг не знае. 

Ще те помоля ако не си компетентен по темата да не пишеш и да се държиш човешки. Благодаря за разбирането. 

Schöne Tag noch.... 

Цитат

Кълвеш ли малката ми "атлантисна" хомокукличке! Оглеждай се за търмъци на неочаквани места.

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е целесъобразно от финансова гледна точка, при положение че Мултитроника ти е все още изправен. Освен това частите от България няма да ти излязат по-евтино. Най-добре ще е да си ги набавиш от Полша. Ако всичко идва от една кола-донор ще е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех че искаш да минаваш на ръчка. Ти просто искаш да имаш 6 скорости вместо 5. Както и да е, това което съм написал по-горе пак си остава валидно.

 

Също да питам: ако като кажеш Ауди правиш асоциация с Куатро, защо си избрал Ауди без?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй, във всяка последна тема се заяждате и държите сметка на авторите вместо да дадете конкретен съвет или направо решение на проблема. Аз си мислех, че повечето хора, които карат бмв-та са комплексирани, но явно има и много такива с аудита. Много малко хора се включват адекватно по темите за което им благодаря, а на другите ще кажа стегнете се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, CVT написа:

Мислех че искаш да минаваш на ръчка. Ти просто искаш да имаш 6 скорости вместо 5. Както и да е, това което съм написал по-горе пак си остава валидно.

 

Също да питам: ако като кажеш Ауди правиш асоциация с Куатро, защо си избрал Ауди без?

 

Защото когато си търсех кола бях на зор, старата се счупи а трябваше да пътувам до работа всеки ден и бюджета ми беше ограничен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, при б6/7  е лесно, задия мост и окачването е еднакво, не е като при ц5. намирай една донор и скуби.

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, janoar написа:

 

Това беше отговор, благодаря ти колега, знаеш ли какво да гледам за да си намеря 6 степенна кутия която да падне на моя двигател? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат как може да се направи такава манипуация, но ми е интересно и ще следя темата. Дано колегата намери помощ и всичко му се получи. Пожелавам успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех кутията и задния мост само ми трябват, май ще е сложно. А дали си заслужава, да сложа 6 степенна кутия и куатро? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

А ако е възможно заменяне на 5 степенната ръчна с 6 степенната ръчна, какво ще е нужно като части може ли да каже някой? Без quattro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...