Jump to content

Проблем с палене A4 B8 2.0 tfsi


rodmanblg

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам странен проблем с паленето.Колата е 2.0 tfsi с газ.

Сутрин колата пали от половин оборот.По-късно през деня само върти без да може да запали. И така няколко пъти.Пали от много ниски обороти след което всичко си е наред.Няма прекъсване на работата на мотора.Най-интересното е че това не се случва всеки ден.Има седмици в които изобщо го няма проблема.

Насочете ме къде и какво да търся. Грешки няма,свещите са на около 10-15к, горивният филтър е сменен съвсем скоро.

Редактирано от rodmanblg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ами карай си я сега колата,тя зимата ще си проличи!Аз съм с ROMANO  на 1.8 TFSI, газовите дюзи  за 50.000км ми правят мизерия за 2 ри път, ама при мен като се прецака някоя дави мотора и стартера върти 5-6сек и пали неравномерно докато изчисти сместа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо подобно се получава и при мен.

Автоматик ли е колата? Какъв разход ти дава и какъв е давала преди поставянето на газовата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчка е и не е 4х4!Карам основно извън градско с разход газ от 7,5 до 9,5 според ,,крачето,,  ;) Бензин около 1,5.Преди да сложа газта 7,5-8 ! Градско почти не карам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 21.08.2020 г. at 14:35, Милчев написа:

Ами карай си я сега колата,тя зимата ще си проличи!Аз съм с ROMANO  на 1.8 TFSI, газовите дюзи  за 50.000км ми правят мизерия за 2 ри път, ама при мен като се прецака някоя дави мотора и стартера върти 5-6сек и пали неравномерно докато изчисти сместа. 

На Романо имаше дефектна серия инжектори - светлосивите. Докато беше в гаранция отидох заради трудно палене и висок разход на газ и ми ги смениха гаранционно с черни на цвят, казаха че онази партида е дефектна и Романо си я подменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...