Jump to content

Принудително пускане на ел.перката


Lesly

Recommended Posts

Здравейте колеги, някой може ли да помогне със схема за принудително пускане на ел. перката, без да работи компресора на климатика. Искам да сложа допълнителен бутон с цел пускане на тази перка и по-добро охлаждане. 

Колата е А4 B5 1.8t quattro AJL 98г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти е малката перка да охлажда когато компресора не работи? Тази част на радиатора която се загрява от двигателя се охлажда от голямата перка. Когато компресора е изключен, фреона не загрява радиатора и няма нужда да се охлажда.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че когато компресора не работи, фреонът не загрява климатичния радиатор, но просто искам да помага тази перка за охлаждане на водния радиатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има Термо датчик на водния радиатор, като махна буксата и почва да работи перката още на контакт. Но аз съм с допълнително насаждан Диавия, ако има и при фабричната инсталация пробвай да махнеш буксата която е под левия фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да я пуснеш направи мост на буксата на датчика в радиатора , кафявия кабел с един от другите 2 зависи на коя скорост искаш , ма ефекта от охлаждането не беше задоволителен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз не виждам смисъл. В най-големите горещини климатика така или иначе ще работи, което означава че тогава и двете перки ще охлаждат. През останалото време ако не трябва климатик, значи не е толкова горещо за да е нужно и допълнително охлаждане.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...