Jump to content

Странен проблем с Park Assist


n0pain0gain

Recommended Posts

Привет колеги, на скоро ми сваляха предната броня за да ми я боядисат и след това нямаше никакъв проблем, но седмица по-късно партроника спря да работи и когато включа задна пищи за кратко и спира, няма визулазиция и лампичката на копчето за партроника мига. Грешката която ми дава е 02069 - Front Parking Aid Sensors / 011 - Open Circuit. Търсих в интернет какво пише за нея и това което отрких е че вероятно конекторите на сензорите отпред не са вързани добре. Интересното е че в един момент се оправяше от само себе си и работеше в друг момент отказваше да работи, което ми се струваше все по-логично някъде да не е закачено нещо и да не прави добър контакт. След това ходих пак при майстора който ми разглабя бронята за да я разглоби пак и да провери всичко дали е сложено на место, обаче без резултат. Нещо много странно което се случва е че когато изтрия грешката през ваг ком и включа на задна може би за около секунда се показва визуалзицията и се задните сензори очтиат че има нещо отзад, след което се скрива и започва да пищи.

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, chefoukr написа:

 

А как да разбера кой е заминал? Тъй като явно грешка не ми дава точно кой е сензора..

П.С. Всъщност от грешката само се разбира се е отпред, но кой...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за жалости и 4те отпред не бръмчат като по пътя на логиката би следвало да са изгоряли и 4те на веднъж, а това ме съмнява честно казано, един или максимум два да изгорят окей, но и 4те на веднъж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен цъкаше един, но въпреки това не работеше и ебаваше всички. Разменяш 2 и ако се премести грешката, го сменяш. Но при теб не мисля, че имаш проблем със самите сензори, а с инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега минах през тоя х...
Сваляш бронята, откачаш целия сноп от датпиците и от голямата букса вляво. Взимаш една бира и сядаш. Размотаваш целия сноп и ще намериш къде е прекъснат кабела, запояваш го изолираш и забравяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.08.2020 г. at 10:31, ники 125кс. написа:

 

Общата букса не ли в дясно? така де то зависи от коя страна гледаш колата, тоест срещу шофьорското място. Тъй като като го разглабяхме точно това се уверих че главнат букса добре прави контакт и е щракнала, а даже и я смазвахме.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От шофьорската страна е.
И аз я смазвах, но накрая открих на две места прекъснат кабел.
Най лесно е като я свалиш да я прозвъниш с мултицета и да разбереш кои са кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на изгнил кабел в основата на  буксата под левия фар :) 

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вчера проработи и до днес все още си бачка, товва е много странно, ако кабела беше игнил, прекъснат или прочие как така ще почне пак да работи, че нещо явно аз не разбирам. Когато сваляхме броняата всичко при главната буска изглеждаше добре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела е прекъснат или има само няколко жички здрави и ту го има, ту го няма сигнала, така че без да разплетеш снопа, разбира се първо го прозвъни с мултицета, не юожеш да го разбереш къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...