Jump to content

Audi A4 B8 Face Съвети


Recommended Posts

Здравейте хора,

 

Обмислям покупка на Ауди A4 B8 след 2012-та заради разширение на семейството :) .За тази цел ми трябва по-голяма кола - А3 ми е малка ( в момента имам ситроен Ц3), а А6/8 са твърде големи. Бюджетът ми е около 18-20 хил. лв. Колата ще се кара 50%/50% градско/извъградско. Единствената задължителна екстра, която искам е да е автоматик. Не съм състезател и съм се спрял на 2.0 моторите дизел/бензин. Не карам много километри на година. Моля за вашите съвети в избирането на кола. Давам за пример няколко обяви от мобиле за да си искажете мнението:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11594804210940472&slink=gmfjq5

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11597428354944644&slink=gmfjq5

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11597428354944644&slink=gmfjq5

 

Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките са с мултитроник кутия,която не е ок.Ауди се взима само куатро,ако искаш автомат.От Личен опит ти казвам-б8,5 фейс,2,0тди ръчка,куатро,гори смесено колкото сегашното ми а6 4г 3,0тди куатро,автомат.Може да има някакво разминаване от около 1л.Разликите са,че няма прилики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, soult@ker написа:

Това не е тема за вицове или дв пускате поредните легенди трактористите.

Явно е от жегата,щото имам приятел с фейсово 2.0 ,вярно кара по околовръстното, спокоен шофьор е доста и колата не е куатро, но ми говори за 6/5-7 разход, докато големия туч спокойно вижда 15 разход софийско... само по 2 

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не всички живеят в София.В Плевен Б8 фейс олроуд 2,0тди 177кс. ръчка куатро дава 7,5-8/100,А6 Ц7 3,0тди със същото каране ми е на 8,5.На дълго вече разликата е около 1,5л при извънградско до около 0,5-1л магистрално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б8 2.0TDI преди фейса ми даваше не под 8 градско, като винаги съм имал околовръстно. Колата беше с ръчна кутия на предно и на 50 000км.

Сега A3 8V 2.0TDI 184к.с. S tronic quattro, което си е предно заради Халдекса ми дава 8.5 до 10 в нормални условия с нормално каране. Задръствания, работа на място и даваме на газ, разбира се се отразяват. Моторът е на 30 000км. 

Споменавам пробегът, защото смятам, че е от значение за разхода. Такива 5-6-7/100 не съм виждал абсолютно никога и за мен е нереално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 дизей 177 коня DSG дава около 10 в София. А като се виси и на румънското посолство може и 12-13-14..

Не е в купето на А4, ама цифрите са горе-долу едни същи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен(VW Тигуан) е 64 литра и с един резервоар минавам :

-  магистрално каране(130-160 км/ч) -  около 800 км;

- извънградско до 120 км/ч - около 900 км;

- градско - около 600 км;

Тиганът вече е на 100 К км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнете, моят автомобил в момента се продава. За повече информация в раздела купува/продава. Реално извънградски 6 / 6,5 градско 9до 12.

Изпратено от моят ASUS_X008D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...