Jump to content

Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли ако си купя agm вместо олово киселинен?


Recommended Posts

Здравейте момчета,имам няколко въпроса,

Кой е най надеждния акумулатор и ще навреди ли ако си купя agm вместо олово киселинен?

 

Колата е ауди 80 б4 93-

искам да ме изкара лятото и дълги години акумулатора писна ми от тея олово киселинни дето изкарват 3-4г макс,

пробвал съм до сега доста марки и може би е време за промяна,

 

Колебая се в момента между варта агм

и олово киселинен не съм решил коя марка ако е олово киселинен вие какво мислите наистина ли ще ме изкара  уж някой хора казват 2 или 3 пъти повече т.е ще ме изкара ли агм акумулатора между 6 и  9 години макс ?

 

Аудито понеже е старо ще скапе ли акумулатора от това,че ще го зарежда повече или нещо друго знам ли даите вашите мнения ако има някой със стара кола и хубав агм акумулатор,

 

 

Колата както се сещате няма старт стоп система и се кара градско и извън градско, има газ,

и ползвам 12в сокета от запалката нон стоп фарове понякога като се наложи халогени, и музика слушам мощтна и това е ,

но карам яко из дупки и неравности а четох че вибрациите ще скапят  и скапват стандартните олово киселинни акумулатори нз колко е вярно това..

 

Ако може някой да хвърли светлина в темата, и да обясни разясни не знам дали е за тук темата.

 

Редактирано от Bladest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на тези акумулатори е тяхното разположение, не толкова техния вид.

Не случайно при ауди 100/А6 същия този акумулатор изкарва около 8 години, а при 80/90 - 4 максимум. При 100/А6 акумулаторът е под задната седалка и постоянно е на една и съща температура на околната среда. Не се нагрява от мотора и не мръзне зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...