Jump to content

Audi a4 2009 - 2011 3.0TDI quattro


Recommended Posts

Здравейте колеги!

Намислил съм да закупя ауди а4 2009 - 2011. Спрял съм се на 3.0TDI, тъй като съм чел, че бензиновите двигатели от тези години горят много масло, пък и доколкото знам 3ка дизелът е най - здравия двигател. От друга страна четох, че при използването на неподходящо масло при дизела има 1 - 2 % шанс да се запушат дюзите със стружки, което предполага много ремонти и главоболия. Бюджетът ми за тази кола е около 15,000лв.

Разгледал съм доста обяви, някои за 10к., други за 15 - 20к.

Възможно ли е да ми дадете вашето мнение по въпроса дали съм взел добро решение за съотношение модел/година, двигател и също така да споделите, според вас, бюджета, който съм си определил дали е достатъчен за закупуването на читав автомобил?  
 

П.С. S -Line пакета много ме изкушава, но ми надвхърля бюджета. 
Случвало се е да попадам и на обяви с S - Line пакет, които влизат в рамките на възможностите ми, но 15,000 лв. за кола 2011 година, 3ка дизел, куатро и S - Line пакет ми се струват малко и ме притеснява да не закупя някакъв "котурник", който ще се счупи на първите 200 км., а ремонтът му ще струва колкото стойността на самата кола.

 Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го чете това за маслото и стружките ?

 

Да има го филма със стружките ама това се случва заради алуминиевата горивна помпа и няма нищо общо с маслото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и за 20 да го купиш пак може да стане. 

 

Мисля, че 2010 и нататък е решен проблема със стружките, но има по-запознати колеги, могат да уточнят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...