Jump to content

Страннен шум(виене) под купето


plamaka

Recommended Posts

Здравейте колеги,от пролетта се появи това виене,след смяна на зимни със летни гуми.Забелязвам след 30-35км се появява въпросното виене,като казах на един "монтьор',след преглед на гумите(старите),че е от гумите(със сигурност).Смених и 4-те с нови,виенето си остана и започва да се усилва.Някой имал ли е подобен проблем,пробвах на място го няма виенето,на свободна,пак се чува?Погледнах никъде нищо не опира по подкалниците.Отвън нищо не се чува,само вътре в купето.

Редактирано от plamaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 99% е лагер главина, в завой най-вероятно се промяна шумът или ако завиваш бързо наляво и надясно. Само трябва да хванат на кое колело е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на А5-тицата не се променяше в завой, или поне аз не го чувах да се променя, само при увеличаване на скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При увеличаване на скоростта няма промяна,пробвах при завои,пак няма промяна.Затова отхвърлих лагер и попитах 'монтьора',ама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем и подобно на вас си мислех, че е лагер на главината. Оказа се обаче, че е лагера на кардана. Смених го и всичко се оправи

Редактирано от GeorgiStaykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем. Оказа се заден диференциал. Вдигнете колата на подемник и слушайте отдолу. Ако се окаже дифа, мога да ти дам насоки. В момента ремонтират моя.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

аз имам подобно виене, само при подаване на газ, което се усеща от 60 и най силно към 120-130км. При мен също казват, че може да е заден диф. Къде го ремонтирате?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 21.12.2020 г. at 22:23, Tsvetelin написа:

Здравейте,

аз имам подобно виене, само при подаване на газ, което се усеща от 60 и най силно към 120-130км. При мен също казват, че може да е заден диф. Къде го ремонтирате?

При мен не е B9 но пак е Ауди.Само при подаване на газ  виеше,от 30-40 нагоре .На място и на неутрална не,само на скорост и при даване на газ.Понеже майсторите бяха сигурни че е диференциал смениха и преден и заден и пак виеше.Оказа се вътре нещо в кутията.На проба грешка беше.Не съм платил диференциалите разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колата беше 2 пъти в бокса,1-ят път били замърсени спирачките,изчистиха ги-същият дразнеш шум.2-ят път били накладките(задни),казах че са добре,смениха ги,същата хава.Вече не знам къде да я закарам,започна да вие по-силно и когато завивам на ляв завой се усилва.Някакви предположения?Благодаря предварително на всички отзовали се.Шума май се чува отзад в средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако при ляв завой се усилва виенето значи проблема е от лагер-главина. Ако се чува отпред значи проблема е в десния лагер-главина. По принцип е хубаво да се сменят и двата предни лагера защото са на едни километри и като се смени единия почва да се чува как вие другия лагер. Същото важи и за задните лагери - сменят се комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Пак подновявам темата,след 1,5 г и драмите с “майсторите”,след настояване от моя страна и вдигане на подемник,се оказа заден диференциал,колега-vraykov,моля за малко инфо-каква е процедурата,координати майстор и мнение,като възползвал се,след такава процедура.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


След смяната на лагерите имам 10000км. изминати. Всичко е ОК. Сменя ми ги един майстор в Хасково, казва се Славчо. Шефа му се казва Жоро. Намират се в двора на Каспи сервиз до КАТ. Познати ме заведоха при тях. Нямам никакви други контакти. Излезна ми 1000лв.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравей като време на работа(в бокса)горе-долу,колко 1,2 дена,понеже не съм в Бг за дълго?Мерси.И малка подробност моя диф е спортен,може би ще е проблем,за лагерите?Има ли голяма вероятност след като се отвори,да се окаже нещо по мащабно(доста скъпичко или направо нов диф),да се сменя?

Редактирано от plamaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят не е спортен. Нямам представа как е при теб. Разглобяване и сглобяване става за 1 ден, но лагерите се чакат. Колата ми беше там 1 седмица. Проблема е, че дифа е резервна част и принципно се сменя цял, затова няма информация за вида на лагерите. Трябва да се разглоби, за да се видят какви са.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз бях предвидил и вариант за смяна на целия диф втора употреба, но нямаш гаранция дали е читав. Нов е ужасно скъп.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Така става като не се сменят маслата.Като знам от моите дифове каква кал излезе....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вървя по пътя с отстраняването на шум подобен на лагер главина. При мен шума е най-отчетлив при 30-50км/ч. От там нагоре сигурно го има, но страничните шумове го заглушават. Та.....започнах с маслата на диф и раздатка. Нямаше ефект. Преди няколко дни смених преден ляв лагер, защото от там сякаш ми го долавя ухото.......без резултат. Следва да сменя и преден десен лагер. Много ще ме е яд, ако се окаже, че махам два здрави оргиналдъ лагери докато търся проблема. Да вметна, че не е от гуми, защото имам 3 комплекта и с трите е същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направя клип с надеждата да се чуе виенето, ще трябва да мине през супер дупер аудио обработка за да се изолира точно конкретния шум. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам едно много тихо като щурче, ама много тихо над 90-100 км/ч, но се появи след разглобяване на жабката, та не виждам връзка все още. Иначе по чуждите форуми се оплакват и мисля един си реши проблема със смяна на всички лагери на главините. Някои имат дефект и изпадали в резонанс, който се предавал като някакъв такъв шум. Иначе ако е износен лагер, няма да се налага да филтрирате нищо, защото бученето ще наделее над всичко рано или късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте и аз забелязах такъв проблем след 60-70 км/ч  има много тихо точно като щурче, както е казал колегата Airfan,при завиване на дясно става по-изразително това,, щурче на право е тихо на в завой на ляво умерено към тихо.Като цяло ухото ми долавя ,,щуреца ,,от ляво....Някой реши ли проблема на темата? Скоро се очертава да влиза за смяна на масло на мотор и кутия,ако имам и вашите правилни насоки,да локализирам вниманието на механика да гледа и за този проблем? Благодаря

Редактирано от ownerpb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте при мен шума е този от видеотата https://youtu.be/1cKUDXgi0ME,https://youtu.be/OjyGXJ37P6g,ако някой разпознае какъв е проблема,благодаря предварително.Още не е диагностициран и решен проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След толкова мъки и увеличаване на звука се оказа висящ лагер,лошото е,че не го намираме,за да го сменим.Малко помощ е добре дошла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...