Jump to content

A6 c7 320cv Предърпване при смяна на скорости на ниски обороти


Викторио

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си купих Audi A6 Allroad 3.0 V6 320cv. Проблема ми е следния, когато карам много бавно колата предърпва при смяна на предавките,  но не всеки път. 
Някой да има идея какъв може да е проблема.

Благодаря ви предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е 3.0 БиТДИ с ZF 8HP.Пробвай с една ужким адаптация на кутията има клипчета в нета.По спомен беше даваш на контакт,педала на гзта до долу за 20-30 секунди,после изключваш от контакт чакаш 2-3 минути,и палиш.В началото караш кротко.Това е по спомен...Дано да помогне.На колко км. е колата?Последно като обслужвах моята в Порше ги бъзнах за скоростите.Викам абе от Ауди казват,че скоростите са с лайф таим масло вие какво ще кажете.Викат абе така е ама ние препоръчваме на 120-130к. км. смяна.(близо 2000 лв.беше офертата за коли 4+ ) Викам добре да знам.Моята е вече на 140к. км. и няма никакви проблеми...Единственното което ме посъветваха е да си сменя комплекта с пяната за пукната гума,че имал срок на годност... :) 

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не питай тези от порше , а си прочети сервизното на ZF. Првпоръчваният интервал по спомен е 80-120к км според типа шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

~850 лв. е смяната на масло на 8HP в Порше, обаче не казват какви консуматативи слагат при смяната.

Оригинален кит със 7 литра масло + картер/филтър/консумативи (зависи от модел-а) е 350 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, fifipaldi написа:

~850 лв. е смяната на масло на 8HP в Порше, обаче не казват какви консуматативи слагат при смяната.

Оригинален кит със 7 литра масло + картер/филтър/консумативи (зависи от модел-а) е 350 лв.

За да не съм голословен давам офертата.Казват ти всичко какво слагат.Нека да не злопотребяваме...

20200829_000049.jpg

Преди 1 час, netizen написа:

Не питай тези от порше , а си прочети сервизното на ZF. Првпоръчваният интервал по спомен е 80-120к км според типа шофиране.

Не питам никой... имам си мнение,и правя каквото трябва когато е нужно.Само при оторизирани дилъри без значение от цената.Всичко си се пише в книжката на колата коректно с гаранция и толоз...Не сме измислили ние топлата вода.

 

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не даваме прибързани квалификации само :).

Без адаптацията ми казаха 650 дори, но се отказах и няма да го сменям при тях.

Мога да ти кача и фактурата от представителя на ZF за България да видиш цената на 7 литра + картер, гарнитура и каквото друго там е необходимо.

 

from: Ginov Yovko (PIABG - BG/Sofia) <yovko.ginov@porschebulgaria.bg>
to:  
date: 31 Jul 2020, 09:52
subject: RE: [EXT] Смяна на масло на автоматична скоростна кутия Tiptronic
mailed-by: porschebulgaria.bg
Signed by: porschebulgaria.bg

 

 

Запазих ви час за 10ти в 10 часа при колегата Димитър Чулев.

Не се сваля картера, а цената с адаптацията става към 860лв.

 

По принцип завода производител НЕ препоръчва смяна  на масло на скоростната кутия за вашият автомобил.

Всичко което бъде извършено ще е на ваша отговорност.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, fifipaldi написа:

 

Никакви квалификации не давам колега.Говоря само от личен опит.Както виждаш това е офертата която са ми дали...И ти казват хората всичко което искаш да знаеш.Прави ми впечатление,че не се свалял картера... :) Е да де ама на мен ми дават гаранция ,и ми го заверяват в книжката на автомобила.Така че...Отделно ми дадоха и 2 години мобилна гаранция.Което е важно за мен.

20200829_001942.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каза ми, че "злопотребявам" (цитирам дословно).

Както виждаш и аз говоря от личен опит и това е офертата, която ми дадоха на мен, разменихме си още няколко имейла, които ме отказаха да сменям маслото там, но това е положението.

 

Ето ти и продължението.

 

Аз: 

Ауди не препоръчва смяна, завода производител на самата кутия ZF препоръчва смяна на 80-100 000 километра в зависимост от стила на шофиране.
Отменете часа за сега, ще проуча въпроса и ще помисля...
 
Порше:
Ние не държим сметка на ZF , какво те препоръчват или не, ние изпълняваме препоръките на Ауди АД.
 
Аз:
Поне използвате ли оригиналния кит за смяна на маслото, който препоръчват ZF и по тяхната процедура ли го сменяте?
 
Порше:
Не не използваме  техен кит и не го сменяме по тяхната процедура.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тази комуникация нямах желание да ми казват повече, ако бях отишъл на място щях да искам всичко подробно написано естествено.

 

Видях, че си редактирал по-горе, много му разбира на тоя главата дали се сваля картера, не само се сваля, а и се сменя поне при S5.

На мен също щяха да ми го заверят в книжката ако бях отишъл там (хартиена нямам, но в историята на колата), колата в Германия до последно е била обслужвана в официален дилър.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам как ще сменят филтъра на кутията без да свалят картера... Ама знаеш ли, може да има някакви магьосници там в този сервиз. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, и на мен в Порше ми обясниха, че кутията няма нужда от смяна на масло. Колата беше на 176000 и е купена с гаранция от тях за 20000 км или 1 година. Да не говорим, че последните обслужвания изобщо ги няма в сервизната книжка, а аз като проверих електронната история ги видях. Трябва ли да попълват сервизна книжка или само електронно досие? Книжката беше попълвана до последно, ама в АУДИ в Германия, след пристигането тук, за да дадат гаранция, ми я продадоха напълно обслужена и с някакви сменявани неща + гаранция, но не ми дадоха документите за последното обслужване, което е включвало и смяна на тампони на мотора, примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пъти трябва да се пише, че в общия случай типтроника според Ауди е необслужваем с определени изключения разбира се (RS6 примерно).

 

Та поради това в което и представителство на Ауди да отидеш, ще получиш един и същи отговор относно обслужването на типтроника.

 

Виждането на производителя ZF e леко по различно: Смяна на 6 години или между 80-120хил км според зависи от режима на каране (това по спомен малко го пиша на долу горе са така нещата).

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...