Jump to content

Audi a3 Sportback 8p. Някои специфични въпроси преди избора.


Recommended Posts

Здравейте.

Имам намерение да си купя модела от заглавието. Като цяло ми се иска да не е базов екземпляр. Бих искал да съчетава поне две от следните три неща: Quattro задвижване . dsg aвтоматик , s line ниво. Интересуват ме само дизелите. Попрочетох малко за двигателите  и стигнах до извода ,че двигателите , които си струват са 1.9 tdi , 2.0 tdi(07-09) pd , 2.0 tdi cr. Бюджетът ми е около 10 к лева. От това , което виждам из обявите 1.9 tdi повечкото са базови (екстровите са по- скоро изключение) и въобще не виждам Quattro екземпляри а dsg то май им е 7 степенното , така да се каже тоя двигател отпада. 2.0 tdi cr с този двигател екземплярите са ми над бюджета ... и той отпада. Остава 2.0 tdi(07-09).

Има няколко неща , които не са ми ясни и бих искал да се допитам до вас, по- знаещите:

1.      Вярно ли е ,че при нива на оборудване s line и ambition клиърънса на колата е по нисък в сравнение с другите две нива attraction и ambiente?

2.      По ваши впечатление , кой от двата двигателя 1.9 tdi 105 и 2.0 tdi(07-09) pd създава по- малко грижи и разходи?

3.      2.0 tdi cr много по- икономичен ли е от 2.0 tdi(07-09) pd?

4.      В случай ,че автомобила е Quattro или с dsg , колко по висок среден разход да очаквам в сравнение с базов екземпляр?

5.      DSG 6 степенно в случай ,че се наложи ремонт , за какви суми става въпрос?

Прилагам и 3 обяви с екстрови екземпляри в най- ниския ценови пояс . Моля ви да изкажете мнение дали стават:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=302934728&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&doorCount=FOUR_OR_FIVE&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=8&maxFirstRegistrationDate=2009&minFirstRegistrationDate=2007&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=a7426c6b-8926-bba3-be85-40e516b2ea4e

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=306971205&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&doorCount=FOUR_OR_FIVE&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=8&maxFirstRegistrationDate=2009&minFirstRegistrationDate=2007&pageNumber=2&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=595c1ca2-2139-732c-c8b9-cdeaf620843a

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=306623046&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&doorCount=FOUR_OR_FIVE&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=8&maxFirstRegistrationDate=2009&minFirstRegistrationDate=2007&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&searchId=c0e8b119-4317-2d81-aeea-45e5a14c305e

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С DSG , даже ти пад аразхода, но куатрото вдига малко. Все пак кеф цена няма. Ако те притеснява клирънс взимай КУ3. Много по-добре изглежда според мен, но съм пристрастен. Ремонта на DSG не е толкова страшен и е съпоставим на смяна на маховик и съединител на дизел. Така че взимай смело. Вземи някои с теб които е карал такава кутия за да прецени как се държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигатели с PD е глупаво да се купуват в 2020г.

На мен DSG много ми харесва ... Но карам  DSG7 0BH (DQ500). За DQ250 нямам мнение.

Тази въпреки че не отговаря на изискванията .... По снимки като че ли има живот в нея.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11585593723972592&slink=gun3fa

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , съгласен съм ,че е по- добре да се даде някой лев отгове и да се инвестира направо е 2.0 tdi cr. Kaкто се казва всичко е въпрос на бюджет и на възможности. Водят го по- безпроблемен cr от pd …,но при него даваш кажи речи 2 к евро повече като покупна цена и след това съответно плащаш и по високо автокаско.

От друга страна 2.0 tdi pd имат някои от тях(BMM , BMN) които не отстъпват по здравина и надежност на 1.9 tdi.

Бялата s line е хубава колица с най- бруталния волан !

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...