Jump to content

A6 4f allroad радио проблем


Miraclem

Recommended Posts

Здравейте!

 

приятел има А6 4Ф и радиото му показва само 2 станции и не открива други.. Медиа работи перфектно с дискове,но радиото не иска.

 

решения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си провери усилвателя на антената, може да има клеясали куплунзи или студени спойки по платката му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам е отзад, под кората на тавана до задното стъкло, ако си седан или отстрани ако е авант. Потърси в интернет снимки за да се ориентираш.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази антена трябва да се търси нали ?

9B5D53B9-60A1-4D5C-A3C2-BB61A880B88E.png

Утре ще я закача на vcds и ще постна точната грешка,ако ще е по-удобно за Вас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може първо да тества с друг радио модул,често той е причината за проблема.На удобно място в багажника е все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи най-вероятно е усилвателя на антената. Провери първо отзад на тунера дали е включена както трябва и ако е ще трябва да погледнеш усилвателя на атената - клеясали клеми, напукани спойки и т.н. (от това страда най-често).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Колеги, реших да споделя как се справих с липсата на радио, пък дори моят случай да единствен, защото се съмнявам някой да има същия :)

От 7 години, тоест от както имам колата нямам радио, тук-там някоя станция в града а след табелата на Бургас пълна тишина. Обиколих всички възможни места на които ми е известно да се занимават с аудио за коли, всички вдигаха рамене.

За късмет попаднах на правилният човек, пак в Бургас. Момчето закачи буксата и направи диагностика, на монитора му излезе грешка с антената. 

Отвори капака в багажника, там зад задният ляв прозорец където е навигацията и усилвателя. Каза, че кабелите странно са събрани в едно и омотани в тиксо, пита ме дали съм правил нещо в тази част. Казах, че не съм и той реши да извади всичко за да провери какъв е този безпорядък. Откри прикачен FM трансмитер който не е част от оригиналната комплектовка на автомобила и няма място там. Не знам италианеца защо е добавил тази китайска хуйня, но след като я майстора я премахна, радиото се завърна с пълна сила :)

Прилагам няколко снимки на бъговата джаджа.

Ще цитирам поста си и в другите свързани теми, че не се знае, може все пак опита ми да се окаже полезен за някой.

IMG_20210618_154830.jpg

IMG_20210618_154855.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...