Jump to content

Напукани гуми, на какво се дължи ако може мнение.


Recommended Posts

Този  проблем с бързото напукване на гумите ме заинтригува доста и порових в архива за  сравнение.

Досега не се бях заглеждал отблизо в 2-3 годишни гуми, но явно нещата са се променили с времето.

 

Bridgstone за мен са малко по-твърдички в сравнение с други, не са комфортни и бях мъничко по-напрегнат с тях при спиране.

 

Nokian zLine (два сезона, 19 000 км, made in Finland) бяха много добри и сигурни гуми, но особеното при тях е, че са за високи скорости и с голям товарен индекс.

Това предполага малко по-високо налягане в гумите и загряване... и ставаха сигурни и перфектни при по-бързо каране.

Веднъж огънах джанта в дупка, а на гумата нищо и нямаше.

 

Continental Premium Contact 6 (два сезона, 18 000 км) засега са перфектни отвсякъде.

 

Да, сега вече видях, че при Nokian наистина има леки напуквания. Continental не мърда засега. :)

 

1393907885_NokianzLine.thumb.jpg.5b1f0eced2277afe206081def858c1b2.jpg

 

Continental.thumb.jpg.d04c05c243a3b4815bce6bc8660b394e.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години Гудияр освен Нокиан имаха пак такива насрани гуми, които се цепеха от нищото по страниците, имаше и оплаквания тук във форума на няколко човека. Явно всяка марка ще мине през това, причината е скапан материял и нищо друго !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм такива драми с GoodYear Efficient Performance. От 4 гуми, двете бяха френски, двете немски. Френските след една година бяха така нацепени, след още една година парченца нямаше в краищата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем самото напукване. Виждал съм и мишлен такива, вярно на 5-6г. 

И аз съм имал така напукани. Даже и на втората година, но не помня марката, но бяха от именитите. И все летни. И си ги карах и не забелязах проблеми. 

Трябва да си погледна сегашните. 

Бях разпитвал тогава и аз така притеснен и ми казаха, че слагат по-некачествен каучук, т.е. по-малко естествен. Това не намалява здравината, тя зависи основно от теловете. Вече на сцеплението как се отразява божа работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали е повърхностно напукването. Гумите, които се коментират по-горе се нацепваха с много големи пукнатини и от тях буквално се ронят парчета с размер на леща.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобно напукване на летни гуми Нокиан Zline СУВ.

Ходих при гумаджията и каза, че не било проблем, и наистина си изкараха километрите без инциденти.

 

https://photos.app.goo.gl/YZGc6adUzc3RLUiN6

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/11/2020 at 7:38 AM, netizen said:

Имал съм такива драми с GoodYear Efficient Performance. 

Същия проблем с такива гуми, купени от Диана.

Познати със същия модел и размер втора употеба от чужбина нямат проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз имам същият проблем... Гумите са Toyo и на тях си пише Made in Japan.. На 3 години са ми гумите или на иколо 20к км.. Предните са ми повече напукани от задните... Отстрани няма, само в края на гумите... Карам колата в доста по-топъл климат, Кипър... Може и това да е причината, защото тук лятото е като в пещ, да не говорим за асвалта в какво се превръща от горещини те.. Признавам си че мажа гумите с препарат целогодишно... 

20221001_095722.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...