Jump to content

Recommended Posts

Привет колеги,

доста теми разгледах относно масла и съм се спрял на едно от тези двете като марка. Автомобила е Q7 с TFSI мотор. До скоро бях се спрял на Ravenol VMP 5w30, тъй като в официалния сайт на марката това излиза като препоръка за мотор с CJWE код. Тъй като няма да си стой този мотор със стандартните 280 hp, а ще мине един ремап и се замислих Ravenol RUP 4w40. Но онзи ден изгледах предаването Бричка и Цецо участваше в него и доста голяма реклама направи на XADO. Поразрових се из сайта им и за този двигател е XADO Atomic Oil 5w30 504/507. И в един момент започна едно вътрешно питане в мен. Цената пък на двата продукта е с разлика около 2 пъти. И въпроса е кое би било най-подходящото масълце за този мотор преди и евентуално след ремапа (като него мисля да го правя REVO)

 

Поздрави и успешна седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XADO до колкото знам е Украинска компания... Равенол Немска. Познай коя от двете

Това, че някой си рекламира даден продукт еле пък собственик на сервиз (ако иде реч за същия Цецо), означава всичко друго, но не и колко качествен е даден продукт.

 

Сам си прецени на какво да заложиш.

 

Aко не бъркам това Q7 e чарджър.

 

Та ако това е така залагай на RCS или  RUP за преди и след ремапа. 

Равенол RCS и RUP (две доказоно добри 5w40 масла) са на абсолютно нормални цени за истински синтетични масла. Нямам желание да ровя за това XADO ама ако два пъти по евтино абсурд да е истинска синтетика освен ако не вярваш в дядо Коледа 😉

 

П.с. Нямам нищо общо с равенол или който и да е сервиз/дистрибутор. Въпреки, че с толкова реклама трябва да съм на процент 😁

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям, казаното от P_Petkov.
Бих заложил на доказания немски продукт-Revanol RCS 5w40 (или RUP) , което е на базата, на PAO. За Xado и аз знам, че са украински.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk





Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV  Да Ку-то е с чарджър и като цяло бях решил да е Ravenol, но след като изгледах клипчето на Бричката в сервиз Dbros и след толкова хвалебствия към това XADO, малко се позамислих. Но явно повече е рекламата на този продукт и ще си заложа на изпитаната марка. 

Благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xado ползват маслата на Eurol- в случая не лош стандартен хидрокрек 

Ravenol е избора не само заради по-добрата база.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.09.2020 г. at 14:49, Selskiq написа:

Привет колеги,

доста теми разгледах относно масла и съм се спрял на едно от тези двете като марка. Автомобила е Q7 с TFSI мотор. До скоро бях се спрял на Ravenol VMP 5w30, тъй като в официалния сайт на марката това излиза като препоръка за мотор с CJWE код. Тъй като няма да си стой този мотор със стандартните 280 hp, а ще мине един ремап и се замислих Ravenol RUP 4w40. Но онзи ден изгледах предаването Бричка и Цецо участваше в него и доста голяма реклама направи на XADO. Поразрових се из сайта им и за този двигател е XADO Atomic Oil 5w30 504/507. И в един момент започна едно вътрешно питане в мен. Цената пък на двата продукта е с разлика около 2 пъти. И въпроса е кое би било най-подходящото масълце за този мотор преди и евентуално след ремапа (като него мисля да го правя REVO)

 

Поздрави и успешна седмица.

 

Привет селски.

Един съвет.

Когото и да питаш,всеки ще ти каже своето мнение.

Пробвай и двата вида и сам си прецени кое е по добре за колата ти.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален съвет викаш да налива някакви хидрокрекинг чорби вместо доказано истински синтетики без значение дали са Ravenol, Redline, Amsoil и т.н.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ABCe: на мен ми е чудно и как ще разбере кое е по-добре, като сложи едното или другото?

По изпитаната субективна технология на ухо: "много меко работи!"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 minutes ago, OvivO said:

@ABCe: на мен ми е чудно и как ще разбере кое е по-добре, като сложи едното или другото?

По изпитаната субективна технология на ухо: "много меко работи!"?

Ако не гори значи е да си е*е! 

Е  така го разбират всички...... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При доволно настъпване на 3.0tfsi и употребата на хидрокрекинг масла по възможност със смени на поне 30хил км резултатите ще бъдат гарантирано "добри"😉

 

В заключение всеки може да се ебава с мотора си както намери за добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, P_PETKOV said:

 по възможност със смени на поне 30хил км резултатите ще бъдат гарантирано "добри"😉

 

Вчера ходих до един сервиз(занимават се главно с ауди-та) 

Пред мен правиха оглед на А5 3.0 тди(един момък искаше да я купува, и я беше докарал да я погледнат) и между другото  ги питах какво им е мнението за лонг лайф програмата на Ауди.

Погледнаха ме и с усмивка  казаха"колко много коли за основен ремонт,още преди третата смяна на масло сме виждали"

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е причината да не изберете маслото на Volkswagen LongLife 

Скъпичко е, към 20лв литъра, но и вие на карате Запорожец, нали? 

Цитат

 

...лонг лайф програмата на Ауди.

Погледнаха ме и с усмивка  казаха"колко много коли за основен ремонт,още преди третата смяна на масло сме виждали"

 

 това към шаманските ритуали ще го прилагам май и приказките от шипковия храст. по същата логика просто си сменете колата и  " ...си купете Форд" :)

 

иначе по темата, няма как да изберете по обективни прични едно от двете.

цена и производител всичко е относително. по скоро бих се доверил на немците. а рекламата на разни фотогенични и симпатични автоджамбази по скоро е в кръга на забавните предавания и шоу програми :) 

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, zoo said:

А каква е причината да не изберете маслото на Volkswagen LongLife 

Скъпичко е, към 20лв литъра, но и вие на карате Запорожец, нали? 

20лв/л не е скъпо за добро масло, но VAG маслото не е толкова топ, колкото си мислиш, че е и за същата цена или леко отгоре има много по-добри.

 

Каквото и масло да избере човек, е ясно, че не трябва да го кара повече от 10/12 к в България

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VAG маслото едва от 2020 може да се нарече добър избор,след като смениха повечето Castrol шитни  с Shell. 

Конкретно новото 0w30 longlife 504 507 е топ масло 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Misho 82 Колко пък топ да им е 0w30 маслото на VW/AUDI, че малко ме съмнява да са минали на истинска синтетика.. Ако все пак са минали моля да бъда извинен.

 

П.с. Има ли някъде пълните спецификации на VAG маслата, като HTHS, NOACK и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай пак я запяхте тази песен как Ауди маслото било мега зле и ще хвърлим мотора след 2к км. Хиляди коли бръмчат с него и нямат ядове ама не ставало.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, OvivO said:

който иска по-добро мазане и параметри, бърка по-дълбоко в джоба и толкова. Ясно е, че и с Хадо ще си е ок.

@Mustaka: ти къде се загуби :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртя километри с гадното ваг масло, сигурно съм скапал мотора [emoji2957][emoji2957][emoji2957] Иначе съм добре, мерси.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не казвам, че е лошо, просто има по-добри на сходни пари. Някои хора си мислят, че това е Маслото - членувано. 

и аз направих една смяна с VAG - ем, не усетих разлика освен субективната - по слух :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[mention=89535]Misho 82[/mention] Колко пък топ да им е 0w30 маслото на VW/AUDI, че малко ме съмнява да са минали на истинска синтетика.. Ако все пак са минали моля да бъда извинен.
 
П.с. Има ли някъде пълните спецификации на VAG маслата, като HTHS, NOACK и т.н.
Колко да е топ! От HC-рецепта на Castrol минават на HC-рецепта от Shell!

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам повечто мнения са на слух  :)

 

 

Един тест на триене на  longlife III    и много други 5W40 масла. Разбира се това са масла в Русия, тука нещата вероятно са по други не задължително в добра посока 

 

 

maslo.jpg

и още една класация на същата установка

 

 

maslo2.jpg

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...