Jump to content

Афтърмаркет андроид радио/мултимедия


Recommended Posts

Здравейте,

Някой с мнения за андроид афтърмаркетите към днешна дата?

Чудя се за ТОВА ? Някакви препоръки дали да взимам нещо допълнително? Чудя се за камерата, дали да е с кабел или да е безжична, както и за тв тунер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вече от почти година ползвам афтермаркет Андроид мултимедия, само че на А6 4Ф и съм повече от доволен. Според мен си струва такъв ъпгрейд. Камерата по-добре да е по кабел, а ТВ тунер няма смисъл при положение, че през интернет можеш да гледаш всякаква телевизия. Аз например съм си качил на Булсатком приложението за телевизия. Настроил съм си телефона автоматично да си пуска Hotspot когато съм в колата и Андроидската мултимедия се връзва през него.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка си избрал, че гледам има избор? Преди май бях чел за тия EIRISIN, че са добри? Как да разбера дали дисплей-а е матов или лъскав и кой е за предпочитане?

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На каква кола искаш да го монтираш? Камерата е добре да е с кабел за да се активира веднага, а не да чакаш 2 - 3 секунди да се свърже.

 

За тунера виж тази тема, моята мултимедия също е Ерисин:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Seat Altea 2012, то годината едва ли има значение, мисля, че са едни и същи... Четох темата ти, беше писал някъде и за дисплей-а, всички ли са с матов, или има и с лъскав и как да разбера, че в описанието не пише май такава информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплеите всички са лъскави, матови нямат. Ако искаш матов трябва да сложиш скрийн протектор.

 

Тунера го поръчай заедно с мултимедията. Той се интегрира много добре и е направен да работи с нея. Поддържа сменяне на каналите от волана и т.н.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Audi_RS* В тази тема съм описал какво сложих при мен:

 

Цитат

 

 

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е станало, честно казано нямах идея, че и за 4Ф са измислили такива. Май ще взимам това от линка горе, няма да изглежда като оригиналното, но пък е 8 инча и май с всички възможни екстри. Като гледам ще го пратят и от Германия, което е още един +.. за тунера не съм решил, май ще го поръчам в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи колко гигабайта ти дава месечния план на телефона. Аз например имам само 8 гигабайта на месец. Интернет телевизията дърпа около 1Мbps, което се равнява на 472 мегабайта на час. Демек ако ги използвам само за телевизия ще имам около 18 часа на месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Моята медия дойде, мисля да я монтирам скоро, да взимам ли направо фантомно захранване за антената, за да не преправям през ден? Някакви тънкости при монтажа и последващи настройки има ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фантомното не бързай, защото са много видове в зависимост от буксата. Първо виж какви са буксите (на старото радио и на новото). Ако са еднакви, пробвай без фантомно и чак ако не хванеш нито една станция търси според буксите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сложих го, но нямах време да си играя с него честно казано, всичко тръгна от раз. Радиото шуми, но и на старото радиото не хващаше хубаво, предполагам трябва антената да преправя или евентуално усилвател да се сложи. OBDII-то не отчита грешката, която ми свети на таблото ( датчик за усилието на волана). От старото радио имаше 2 букси - синя и бяла, които ставаха за антената на новото- но само със синята имаше приличен сигнал, бялата сега стои изключена. С тв-тунера кои телевизии се гледат в София ? Някой настройвал ли е КОДИ-то или друго приложение за оналйн телевизия? Има ли къде да попрочета за разни настройки на звук, смяна на картинки и евентуално други настройки освен упътването към андроида?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мултимедията от първия линк ли монтира в крайна сметка? За онлайн телевизия и радио съм качил приложението на булсатком - работи отлично.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в София тунера намира 12 канала. Хващат се идеално от всякъде независимо от скоростта. Те са:

 

1. България ON AIR

2. TV Европа

3. Алфа ТВ (в неправилно съотношение - картината е разпъната).

4. The Voice

5. Фолклор ТВ

6. Канал 3

7. бТВ

8. Нова ТВ

9. БНТ1

10. БНТ2

11. БНТ3

12. Тест (беше БНТ HD, но сега показва само една цветна емблема)

 

Понякога ако опресниш програмите от определени места тунера намира 17, но те се повтарят с по-горните 12.

 

Моя тунер е с 2 антени. Чрез проба-грешка им намерих идеалната позиция, така че да хващат максимално добре. Залепил съм ги със силикон върху плата на самите колони на предното стъкло, едната от ляво, другата от дясно. Могат да се махат без да развалят плата, след което трябва да се залепят отново. Кабела е затъкнат между стъклото и колоната, а тунера е в жабката.

 

20201102_144831.thumb.jpg.ad632bf54579fa70b351d3b3c080bd34.jpg

 

Като сравнявам нещата преди почти 4 години когато монтирах тунера, нещата не са толкова различни и каналите са горе долу същите:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това от първия линк поръчах и монтирах. Дойде с инсталиран iGO и разни други приложения. За онлайн радио ще кача tunein, за телевизията преди бях на булсатком и го ползвах, но вече нямам договор към тях и не е вариант. Ще мъча май да подкарам коди.. тунер да поръчвам само заради каналите изброени по-горе май не си струва. Дайте по една снимка какви са ви настройките за музиката (бас,мас и т.н.) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямам опция да гледам кабелната си телевизия през Андроид. Наистина е жалко че няма повече канали в ефир. Последния път като ходих до Гърция тунера намери 42 канала и почти всички се хващаха идеално.

 

Иначе нивата на звука си ги настройваш според личния вкус.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Audi_RS* написа:

...

Има ли къде да попрочета за разни настройки на звук, смяна на картинки и евентуално други настройки освен упътването към андроида?

 

На Settings -> Factory Settings има още опции. Паролата е 126

 

Ако искаш да го рутнеш: Settings -> Factory Settings и вкарваш парола *#hct#root# 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! Няма да го руутвам, то така или иначе не прекарвам кой знае колко време в колата, пък това си е направо като играчка и може да си цъкаш бая време. Вчера инсталирах на телефона bul player за проба и за малкото време, за което го ползвах, телевизията вървеше без проблем, ще го инсталирах и на колата. Трябва да вида само лошия сигнал на радиото да оправя и май това ще е. Камера за мястото на осветлението на номера също съм купил, ще чакам по-топло време да я монтирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.11.2020 г. at 13:32, Audi_RS* написа:

...

Някой настройвал ли е КОДИ-то или друго приложение за оналйн телевизия?

...

 

Вчера си играх с КОДИ-то и не е лошо да го имаш инсталирано, но не е много подходящо за мултимедия в кола. Първо трябва да избереш скин с по-големи бутони, защото дефолтния не е подходящ за тъч дисплей. Другия проблем е че плейбека спира ако натиснеш HOME бутона и не може да ти свири в бекграунда. Като се върнеш обратно в КОДИ трябва да го пуснеш наново.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сигнала май се оказа по-зле от оригиналното радио, но няма и как да е иначе, след като за едната букса нямаше място и сега стои изключена (бялата). Май ще ходя да купувам и аз фантомно, жичката от фантомното, къде се включа? А и има едно трептене на екрана, надявам се с някоя настройка да го премахна, че малко дразни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно трептенето на екрана: изчезва ли след като мултимедията загрее?

 

За двете антени при VAG автомобилите (Антена Дайвърсити) виж това: цък!

 

Не съм сигурен дали фантомното ще помогне след като работи и без него, така че го вземи от някъде от където можеш да го върнеш. Кабела му се свързва към "Радио Усилвател" ако го имаш някъде по буксите, или +12V контакт ако нямаш. Най-добре иди в сервиза на Авител в Красно Село и виж дали на място няма да могат да ти дадат правилното. Иначе най-вероятно ти трябва такова:

 

1.jpg

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такова ми трябва да, защото сега едната букса от колата не е включена никъде, предполагам като я включа трябва да се оправят нещата. Не съм забелязал да прекъсва трептенето след като загрее, по-скоро си мисля, че е нещо от автоматичната яркост или нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя екран и той прави нещо такова когато е много студено, но изчезва до 2-3 минути като загрее мултимедията. Сигурно студена спойка някъде, но не ми се играе да я търся.

 

Моето фантомно и то е само с една букса, а другата стои откачена. Като монтирвах мултимедията не можах да намеря такова като на снимката, но сега май и аз ще пробвам да видим няма ли да хване повече станции.

 

На времето правих едно сравнение с Голф 5 с фабрично Грундиг радио и с 2 антени както беше старото ми радио. Паркирах двете коли една до друга и минах през целия FM обхват пробвайки всяка една станция (без да използвам автоматично търсене разбира се) . Оказа се следното: всички станции които се хващаха отлично от Голфа се хващат отлично и от Андроида, но станциите които се хващат по-слабо и със шум от Голфа се хващат още по-зле или изобщо не от Андроида.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш после като го взема мога да ти го дам да пробваш преди да го монтирам аз. Дори и да не се подобри честотата, едва ли ще го върна. И аз съм от квартала, така че не ми е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ми кажи къде се продава. Направо го купувам и слагам, едва ли ще е по-зле от сегашното с една букса. При мен ваденето на мултимедията е малко пипкаво заради подгънати пластини и предпочитам да го правя колкото се може по-малко.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...