Jump to content

Проблем с турбото на 1.8т


fabricio19

Recommended Posts

Здравейте! Моля за помощ! От месеци не мога да разбера проблема по колата ми ауди а4 б5 1.8т AWM 2001г. Проблема е в това ,че турбото не винаги си надува колкото трябва. На моменти като подам газ надува на 0,2 0,3 и в следващия момент налягането скочи на 0,6 0,7. Това не го прави винаги. В повечето пъти от самото начало си надува нормално, но понякога ми прави този проблем да не иска да надува за няколко секунди. Като цяло колата си върви добре и си надува и понякога като и дам газ се усеща че не дърпа както трябва и тогава си надува на 0,2 0,3 и след малко нещо включи и пак си надува на 0,6 и ускорението се оправя

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какви грешки записва, може да влиза в limp mode и затова да реже буста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картерната вентилация съм я отвел на вън. Въпроса е , че не го прави постоянно понякога по целия оборотомер ускорява все едно е 100 коня кола. Понякога тръгва да ускорява така бавно и след 3000, 4000 оборота се оправя и почва да ускорява осезаемо и в най честите случаи колата си върви нормално, турбината се чува и си ускорява добре. Дразни ме, че като тръгвам да изпреварвам понякога го пррави това да не може да ускори веднага все едно нещо е запушено и след малко когато си иска се отпушва и пак тръгва

Редактирано от fabricio19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай турбо пътищата (хлабави скоби, цепка на маркуч, която се отваря от време на време) и всички вакуум маркучета - нацепени, скъсани. Провери и клапана, който управлява турбото - задръстен, заяжда.

 

Тази проверка най-лесно става с пушек машина, надува се и ако има пропуски ще ги видиш веднага.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...