Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте, като  говорим за екстри - имам гласово набиране, това значи ли че имам и гласови команди или не е задължително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва с вакуум на вратите е готино, ама за мен в пъти по-функционално е да има вентилация на седалките. Моята си има мемори на пасажера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля,че вентилацията на седалката е най яката екстра.

И аз имам памет на пасажерската седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вентилация на 4ф преди фейса не съм виждал.

Ако се окаже че има, почвам да търся друга кола.

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4f няма с вентилация. Първото A6 с вентилация е 4G

Иначе най-хубавата екстра е печката, след това keyless-a

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това в D3 го има рядко....к'во остава за 4Ф. Всеки разбира екстрите от гледната си точка. За мен най-важна е функционалността на екстрите. То'а вакуум изобщо не разбирам каква му е функционалността. Камерата пък каква екстра е....нека да има парктроник и огледала и драйвера да не е тотАл щета и всичко е точно.

Дистроник е що-годе хубава екстра, ама този който има функция спиране - че са 3 или 4 модела. Солара е много хубава екстра, еле па ако отпадъка е с черна кожа.

А,  да...печката е хубава екстра, ама аз моята съм я ползвал за 3 години май 1-2 пъти.....

Редактирано от kurty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен задължителните екстри са солар, кийлес и ел. Багажник. От меморите за мен файда няма, само аз карам колата, дистроника е нож с две остриета.

Обаче, как съм с 2 малки деца, вакуума ще ми е от полза. Няма всеки път да ги проверявам дали са си затворили добре вратите. А и ретрофита е сравнително лесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз харесвам екстрите, които доставят комфорт и сигурност.

 

памет имам само на моята седалка, ползвам я рядко, но е много благо, когато да кажем в сервиза са я разместили, връща се 1:1 на моята позиция, това с ръчно нагласяне е невъзможно, все ще е леко по-различно.

кийлес е супер удобна и ползвана екстра и то всеки път, когато карам колата.

солар - комфорт, яко е, нямам. С обикновен съм, не ми се ретрофитва. Става и непрогледен.

камера - нямам, но парктроник с визуализация върши добра работа. Може и един ден да ретрофитна, но едва ли ще е оригиналната, завиващи черти не ми трябват. Чакам друг ретрофит в момента като прелюдия.

дистроник - нямам, но съм карал на кола 2020 - много ме дразнеше на магистралата! Набива ми спирачка, а а аз не искам :) ако може да е пасивен, т.е. да спре,  само ако се загледам - това е супер.

обдухването - супер приятно, но няма в 4F.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, pe6koo написа:

4f няма с вентилация. Първото A6 с вентилация е 4G

Иначе най-хубавата екстра е печката, след това keyless-a

А няма ли вариант да се сложат седалки от Д3 с вентилация?

Редактирано от marin4.2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже от няколко дни съм с 4ф,има дистроник, но като пробвах да го включа изписва, че не е достъпен. Още не съм я закачал на диагностика, но има ли как да проверя защо не тръгва? И съответно от кой вид е, защото видях, че са няколко вида. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои са тия различни дистроници, от това което съм ровил е само един вид. То ако не може да спира какъв дистроник е, уви обаче не да може да спира на 100% или иначе казано full stop (освен ако нещо съм грешка де). 

 

Спират до около 30км/ч от там нататък нещата са оставени на заскормилното устройство ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-нагоре колегата е писал, че са 3 4 вида. Ще я закача тези дни и ще видя какво е записала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, pe6koo said:

4f няма с вентилация. Първото A6 с вентилация е 4G

Иначе най-хубавата екстра е печката, след това keyless-a

печка нямам също :( на места са ми казвали, че е сложен ретрофитът, а бях питал в представителството на webasto за Бг - искаха ми над 3000лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам едно тресене на волана, което се усеща и в цялата кола след 130 км/ч. Проблема е, че при намаляване на скоростта и ускоряване не всеки път се получава. Примерно един път не тресе след 130, а други два пъти си тресе. Забелязвам тресенето и под 130км/ч до около 90 но доста по недоловимо.

Вариант - 1 крива джанта/ джанти  и дисбаланс - отпада като вариант защото лично гледах като ми изправяха джантите и правиха баланс.

Вариант 2 - каре ? Вътрешно/ външно ????

Вариант 3 - нещо свързано с кутията дали е възможно...?

Вариант 4 - криви дискове. Да, съвсем леко са криви, но отпада като вариант.

Ако някой е имал подобна драма нека сподели, че иначе само се хвърлят едни пари за нищо конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой слагал ли е от тия лед крушки на биксенона, D2S.
Питам, защото ми иде да извадя фаровете с козия крак. Бива такава тъпотия ама ханс ги е мислил тия фарове сутрин в тоалетната, докато си чете шпигел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ники 125кс.: може по-скоро нарочно да са мислени да са труднодостъпни. Със сваляне на бронята вече е лесно и културно. Какво те ядосва, аз не бих си го причинил да сложа лед, охлаждане и прочие на мястото на ксеноните. Ако светят слабо - рециклаж на рефлекторите и добри крушки и ще забравиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не виждам, чета че лед крушките имат доста силен поток на светлината около 6000 лумена на крушка, което е колкото две ксенонови. Свалянето не е проблем, просто ме вбесиха тия фарове, се едно има свещ вътре. Минах шипка преди малко и имаше зверска мъгла, плюс мокрия асвалт, стана чудесна картинка. Единият ми фар и с откачено регулиране, защото прещраква нещо като въртя с шестограма, така че ще трябва да го свалям. Та затова питам и за лед крушките дали някой е слагал и има ли наистина такъв ефект във видимостта. Пък и не мога да пращам фарове за рециклиране защото колата се кара всеки ден, без изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...