Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

Колеги кажете как се разединяват двете части на кардана при висящия лагер?
Лагера е заминал и трябва да го сменя. Имам висящ лагер, но как става номера с разделянето. Да не би да е като при външните карета на полуоските, дърпаш и онова пръстенче на шлиците се свива и излиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Колега, как установи, че този лагер е заминал? Аз имам едно виене много прилича на лагер на главина, но така се чува, че не мога да определя дали ляв или десен. И в завои не се изменя силата. Имам чувството, че идва от средата на предницата. Не знам там още какви лагери има.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.

На колата ми сутрин и е много трудно да загрее , при ниски температури само. Падне ли навън под 10-11 градуса , както вече е в случея , а да не говоря за минусови температури . Достигам градуси от около 70-80 и продължава да държи високи обороти (примерно поддържа около 750 оборота по принцип , а дефакто стой почти на 1000 оборота) , а вътре вколата  е баня. Сменил съм термостата с чисто нов преди може би няколко месеца. Това се случва само при студено време , при топло време почти след 20-30 сек. си падат оборотите и си работи нормално. Може и аз да си въобразявам,че е проблем. На диагностика излиза само - ЕГР , Ламбда сонда , свещ на 2-ри цилиндър и перката на климатика отпред (която съм поръчал нова и ще я сменя) . От тези изброените не мисля,че има проблем относно загряването,поне така си мисля. Може ли някой да каже от какво може да се случва това?

 

 Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.10.2020 г. at 19:56, ники 125кс. написа:

как става номера с разделянето

Има си болт вътре в карето на кардана, събираш го в същото положение, дори шлиц напред/назад и ще пропищиш.

 

На 19.10.2020 г. at 12:27, Gangbango написа:

от средата на предницата. Не знам там още какви лагери има

Има скоростна кутия. Фрашкана е с лагери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой идея това вакумче от къде идва и за какво е? Днес забелязах, че е изкарано, а нищо не е спирано софтуерно или механично по колата. Визирам егр и вихровите клапи. Няма записани грешки по таблото и колата работи добре.

А6 3.0 TDI

 

 

32D163E7-BF21-4648-A4BE-B197C044B354.jpeg

52B341E5-CA50-41A2-BDB2-325487C2C8F3.jpeg

Редактирано от bOrNtObEwiLD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вихровите клапи не се управляват от вакуум. Огледай пътя от Вакуум помпата, който минава над мотора, някъде посредата седеше този тройник. Разпределя се към ЕГР, Охладителя му (ако не ме лъже паметта) и отива в клапани отпред пред дясната глава на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мога ли да сложа джнати с ET 56? Тъй като в интернет намирах инфромация че допустимите размери са от ЕТ 36 до 45, но не съм сигурен колко тази инфромация е вярна.

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, OvivO написа:

ако не ти закачат спирачните апарати и шенкелите - ще може, но защо ти е да слагаш джанти от А3? :)

Ми такива ми попаднаха на приемлива оферта.

преди 1 минута, NIKO написа:

мда, може, с фланци минимум 15 мм.

Окей мерсаж, значи отпада като вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, n0pain0gain написа:

значи отпада като вариант.

и що, аз съм с точно такъв ЕТ и с 20 мм.-ви фланчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, NIKO написа:

и що, аз съм с точно такъв ЕТ и с 20 мм.-ви фланчета.

Ми някак си не ми се струва правилно, при положениет че хората са си направили джнати с такива и такива размери за според колата, ние правим некви шано схеми, зимаме джнати който не са подходящ размер, некви притурки глупости. Като цяло това са си само мой размишления...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@n0pain0gain: отделно с фланци може и да имаш драми с вибрации, може и да нямаш :) но аз фланци 15 мм бих сложил на джанти 42 да кажем, за да стане ЕТ27 и да се изнесат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порпинцип имам джнати 16 инча които ползвам за зимни, като те са ЕТ45 и си се водят заводски, та с тях попринцип нямам никакъв проблем. И да това с вибраците също е така, позвнам човек който е с фланци и има вибрации особено на около 90 км/ч волана тресе адски силно. Като цяло не искам да си слагам фланции, просто не съм сигорен кой е допустимия размер за тази кола, за да знам какво да търся.

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, pe6koo написа:

 

Честно да ти кажа джанти от бг не бих си купил като знам кви пътища имаме. :D:D 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно е с калкулатори за джанти. Отделно да се избират джанти само спрямо ЕТ им е меко казано несериозно, но свят широк. Два модела джанти с ЕТ ХХ като едната е 8J а другата 9J ще рече, че тази която е по широка ще бъде изнесена с ~12мм навън спрямо по-тясната жанта и те така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр мисля да си разглобя предна дясна врата на ауди  а6 4ф 2008 год  защото скърца идеята е че неякое копче ще се счупи някои знаели от каде мога даси купя и какви са копчетата .

 

Този комплект дали щеми върши работа   https://tonex1.com/копки-щипки/щипки/копка-щипка-audi-кутия-160-броя?fbclid=IwAR2HbB1VMIq-2FqmmwfS79oxG7OZ7EFEmdv3yGnWgbpenFt4os8aCnQ5t8E

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, подарявам следните непотребни за мен неща, след продажбата на колата:

- нов датчик за температура на антифриз (май става и за гориво) Metzger

- нови 2бр дихтунги за пробката на картера

- нов датчик за налягане на масло с номер 059919081G.


Следните са отворени:

- лак и боя LZ9Y

- хидравлично масло, около 700, 800мл.

 

Ако на някой биха му свършили работа с радост ще ги предоставя. Ако ли не, заминават към кофата.

Пия коняк Плиска ХО :hilezh:

 

FFBCC4B6-3CC4-4C5D-A4E6-4978B6DA7D33.jpeg

Редактирано от stanislav85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...