Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди 6 часа, eltan написа:

здр мисля да си разглобя предна дясна врата на ауди  а6 4ф 2008 год  защото скърца ...

Може гумените уплътнения да скърцат. Смажи ги да омекнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или като отвориш вратата има една черна пластмаса вътре точно на нивото на дясното огледало - тя при мен скърцаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поредния въпрос колеги липсва ми  Модул акумулатор ауди а6 4ф   какво трябва да гледам  и този дали става за  моята кола 

 

https://www.olx.bg/ad/modul-akumulator-audi-a6-4f-CID360-ID85vVw.html?fbclid=IwAR0455THOwhn4l-wPCaHi7tBE2Iw-akI64S-DubsXTEPmB7BuaYa9dBvgPU#579478bff8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предложете сервиз в Пловдив за шибедах. Проблема е че тече и събира вода под стелката на шофьора . Тавана от страната на шофьора също е влажен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@beast1122: запушен ти е дренажът, пробвай да го видиш къде тръгва от двете страни и да си го отпушиш. Излиза - като отвориш вратата в средата някъде на А конзолата при вратата долу - гумен маншон точно под снопа с кабели за вратата

 

Ако си с Bose музика - можете да пиете по едно кафе с @mihailks, той да чуе как свири и да обмените мисли за шлеповете :)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където е капака с бушоните ли колега. Нещо не мога да се ориентирам. Дали ще можеш като е удобно да ми изпратиш снимка колега .. :(

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не я махаш, пробвай или през нея нагоре или горе отваряш люка, намираш дупката и започваш да отпушваш, докато не видиш, че всичко е точно и водата след няколко секунди не изтича през тази гумичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, OvivO said:

не я махаш, пробвай или през нея нагоре или горе отваряш люка, намираш дупката и започваш да отпушваш, докато не видиш, че всичко е точно и водата след няколко секунди не изтича през тази гумичка.

Колега бърках отгоре през люка с тел и влиза около метър и половина и запира в нещо. Бърках и отдолу влиза до някаква степен и пак запира евентуално пак в това “нещо”. Ако пробвам с компресор за въздух дали ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя седи от сутринта , изобщо не поела . Сипах през дясната дупка, поема си водата нормално . Не знам какво и става . А относно бъркането ако натисна със сила мога ли да скъсам или пробия нещо

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай ис повече сила, с 'почукване'. С каква тел бъркаш ?

Аз ползвам едното жило на мостов сабел 2.5квадрата с изолацията, като гледам медната тел да не стърчи отпред за да не пробие

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е точно тел . Нещо като жило е , твърдо и гъвкаво в същото време.  Не знам защо си така си мисля но опира в нещо доста твърдо. Май ще пада голямо разглабяне 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с помпа от апарат за кръвно. Пълниш я с вода, режеш малко от маркуча, натискаш го върху дупката и помпиш. Ако имаш помпичка за източване на течности, може и с нея: цък!

 

В краен случай може и с голяма спринцовка: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 minutes ago, CVT said:

Пробвай с помпа от апарат за кръвно. Пълниш я с вода, режеш малко от маркуча, натискаш го върху дупката и помпиш. Ако имаш помпичка за източване на течности, може и с нея: цък!

 

В краен случай може и с голяма спринцовка: цък!

 

Благодаря . А колега възможно ли е от това да ми е мокра стелката или е от дренажа под чистачките. Днес изсипах там вода , уж си я поема бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мокетът може от двете места да се мокри, но таванът най-вероятно е от люка или огледай челното стъкло в горната му част и уплътнението му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, beast1122 написа:

Благодаря . А колега възможно ли е от това да ми е мокра стелката или е от дренажа под чистачките. Днес изсипах там вода , уж си я поема бързо

 

Относно дренажа, ако натискаш с тел и има някъде остър завой в тръбичката ще я пробиеш или счупиш и ще започне да тече където не трябва. С хидравличен натиск е по-безопасно.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видяхме се на НИМ с колегата @Cikata, аз покарах неговата, той моята, за да сравним и добре си побъбрихме 🍻

Говорихме си и че може някой път да направим по-широко събиране на 4F дърти премиОми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...