Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

Ето още снимки на проблема. Свързах трите кабела с тези към чейнджъра, направих мост на оптиката, но не го засича този модул. e22e04329f948d95f05cda7cae00dc33.jpg69cb10769cd6a2e84aad2280d3666c68.jpg59e37def0d550403bb4268d46f75ca88.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Номер 5 >>> 4F0121101

Кликаш на номер 5 и в дясно ти показва кой му е парт номера ;)

 

Ще поровя в ЕТКА-та дали има друга схема за коли с печка, че нямам спомен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ники 125кс. нещо ми се струва, че разклонението на оптиката ти не сработва, но пък тогава целият оптичен кръг трябва да е долу...

може модулът да е бъгав... 😕

но му чете хардуера, софтуерен проблем изглежда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко трудно се вижда на снимките през това моаре, но CAN гейтуея не вижда новия модул на CAN шината. Това означава че или не е свързан правилно, или е дефектен. Първата стъпка е да го види. Преди да подкараш това, другите неща няма да тръгнат със сигурност.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредих 2 диск за ъпдейт и като тръгна се видя това,което ме навежда на мисълта, че софтуер за блутут няма инсталиран. 2d051b226ac8b4eef7558fc20f96bd89.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ники 125кс. написа:

Точно по това упътване го направих.

и аз съм го правил по този гайд и ми го видя колата веднага.

но гледам, че колегата е написал това:

First, you need to open the CAN Gateway adaptation. In VCDS, there is a helper that allows you to place checks to the functions you want to add. Place a check on the  “Telephone” system. You will now have another module that you can configure. Finally, you need to restart the MMI system. To do this open the Control Head unit, go to Adaptation, add 1 to channel 111 and press the Test button. That will restart the entire MMI system. That’s pretty much it! You can now use the Tel button on your MMI control unit, configure and pair devices to your Bluetooth module.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Vasil82 написа:

@P_PETKOV с обикновено съм,  няма ли да опрат отзад ако е с 3 човека примерно 

 

Принципно не би трябвало понеже 245/45/18 спрямо 245/40/18 са по-високи с 1.23см (в радиус) спрямо 225/50/17 са по-високи с 1.04 см

Иначе казно трябва си всичко ок все пак тая кола е мислена и за вериги ;)

Отделно ако евентуално опре по-мое мнение ще трябва да се замислиш за смяна на пружини или амортисьори или двете.

 

Sports suspension, lower by 20mm.

S line Sports suspension, lower by 10mm. (In addition to Sports suspension)

 

От мен толкова решението си остава твое ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че подкарах модула, трябва само да свържа микрофона и ще тествам. След като заредих 2 диск за блутуута веднъж, вече си има номер на софтуера и канал 77 вече е активен. Номера на версията е 1130.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес правих прословутата клема под капака и ми наби следните грешки  някой има ли идея от какво е и не мога да ги изтрия

20210306_120918.jpg

20210306_121104.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vasil82: в abs модула има basic settings за датчика и една елементарна процедура. Но мисля ще е ок, ако покараш 50 метра и след това триеш грешката в abs, може да ти се покаже червената лампа за спирачки на таблото, след това триеш всички грешки и вече трябва да си ок.

Това за датчика за завиване се появява след откачане на акумулатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV принципно искам да я сваля една идея но не с s line а примерно само с пружини ако стане,защото вече смених амортисьорите ама незнам става ли 

И още нещо да питам ако някой знае относно тази грешка за egr тръбата след дрисела я свалих и я изчистих други идеи

20210306_124050.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула тръгна, набира, приема разговори, но микрофона не работи. Понеже микрофона беше със срязани кабели след буксата, запоих два кабела и ги звързах към буксата на модула, но цветовете на кабелите на микрофона и тези на буксата към модула са различни. Даже микрофона е с различен номер от този в сайта с насоките за реррофита. Също така не ми е активен phone book и не мога да синхронизирам контактите. 9b5d21b1d9dc0bdb9dda95f984b114c5.jpg01124219b72c44e3be473f0970abf97f.jpg67eb5f04b8376f90b1e15db5d7f2da85.jpga8296e85635dee48f05ec605a075f504.jpg72dec62c5d5e2158e9744a135b338139.jpgbc48c2a00732796c8943040f65cdda31.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти схемата. Пин 1 на микрофона отива на пин 11 на модула, пин 2 отива на пин 12. Също тези микрофони са с вграден усилвател, който се захранва по кабелите на сигнала. Провери какво е напрежението.

 

Bluetooth.thumb.png.98123f800c09fd41eca68cc4bf1a0711.png

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разрових се по старите теми и се оказа, че кабелчетата на микрофона съм ги свързал наобратно. Вече всичко е работещо, даже има и voice search. Синхронизирането на контактите стана, след като изтрих историята на повикванията на телефона си.
Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро, иска да попитам;

Имам обслужваем акумулатор, възможно ли е да го сваля и да го заредя?

Ще трябва ли да се адаптира после?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, можеш да го сваляш и зареждаш когато си искаш, независимо дали е обслужваем или не. Няма нужда да се адаптира. Ако ще го обслужваш, долей дестилираната вода преди да го зареждаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Vasil82 написа:

@P_PETKOV  да питам ако някой знае относно тази грешка за egr тръбата след дрисела я свалих и я изчистих други идеи

20210306_124050.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...