Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

Колеги тука се зароди спор за глупости. Ако почнем да рециклираме всичко профилактично, няма да му излезе края. Аз мисля, че първоидеята на форума е да си решаваме проблемите с минимални разходи и за най-кратко време. Иначе всеки може да закара колата в порше или някой оторизиран сервиз и да си озчака чинно докато си пие кафето сметчицата за няколко стотин лева за някоя елементарна глупост.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може ли да преговорим за ролката на алтернатора? Като казвате "обикновена", какво имате предвид. Не са ли всички ролки за алтернатори със свободен ход? Ако обикновената ролка няма свободен ход, как се успокоява тогава ремъка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.2 и 5.2 ролката е специфична и я няма афтърмаркет. Обаче си има и там много елегантно решение. Подлагаме една дифтунга/дихтунга ф16, като предварително я разпробиваме до ф17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Gangbango написа:

Може ли да преговорим за ролката на алтернатора? Като казвате "обикновена", какво имате предвид. Не са ли всички ролки за алтернатори със свободен ход? Ако обикновената ролка няма свободен ход, как се успокоява тогава ремъка?

Точно си е без свободен ход и аз се чудя защо.Възможно е да се монтира и такава със свободен ход и много проблеми се решават, но оригиналната си е обикновена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах.....ако наистина е без свободен ход оригиналната на 3.0тди, тогава са направили някаква друга магия за да успокоява ремъка. Защото при блокирала фрайлауф шайба ремъка пощурява. Той затова изхвърча на пунтото ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролката е обикновена, без свободен ход назад. Исках да я сменя когато сменях ремъците и ролкиъе, но и аз тогава гледах с отворена уста. На Б 5цата ми беше със свободен ход, но тук си е като на лада.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, този тунер ще хваща ли сегашните свободни цифрови телевизии.
4E0 919 146

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно - не. Той е аналогов. Обаче ти дава начин да свържеш цифров тунер или Андроид топ бокс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е аналоговият, няма да хваща, но дава два AV входа, ако control head има fbas.

хибридният тунер и на него не се гледа ефирна тв, той освен два av входа, дава и изход за подглавници

 

евентуално цифров тунер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тогава може ли да се купи тв тунер mpeg 4, мисля че се води DVBT, афтермаркет, който да се свърже към колата без наличен модул за мми с фбас или трябва такъв с фбас и тв тунер с most?

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото на мен ми е известно, за да изкараш картина на оригиналния дисплей - mmi control head с fbas.

 

Другият вариант си е android мултимедия като на колегите VBI и lavatrice

П.П. при мен аналоговият тунер не бе видим в MMI, докато не сложих control head с fbas, преди това мислих, че ще тръгне поне звукът, но не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-чистия вариант за вашите 4F-ки си е Андроида като на колегите @VBI и @lavatrice. След това който иска цифрова ефирна телевизия си взема един RTL-SDR донгъл (цък!) и си купува за 5 лева приложението на Мартин Маринов от Плей-стора: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, дали има разлика в нещо друго освен, че има видео вход на хед контрола с фбас?
В смисъл, дали ще е активно на мми примерно показването на нивото на маслото на двигателя или нещо такова. Сега като го цъкна си стои сиво и неактивно. Просто питам за някаква разлика освен видеото.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя тв бокс подкарах netflix, но hbo go & a1 xplore tv go - не тръгват, като xplore tv вади DRM грешка.

Самият тв бокс поддържа drm level 3, а някои приложения искат най-високия drm level 1...

 

Интересно дали @VBI и @lavatrice са подкарали подобни movie streaming приложения на андроид медията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO HBO нямам,но Netflix си върви без проблем,поне в града. На извънградско нета не достига🙂. Други streaming приложения просто не съм се занимавал да пробвам.

Редактирано от lavatrice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГоворителЕте в задните врати са се поразпръцкали и от двете страни. До скоро не го чувах, но сега се позасили. Чудно ми е как и двата са заминали, по едно и също време. Естествено, най-отчетливо се чува когато удря баса. Първо мислех, че е нещо вибрира из кората, но не. Сега, предвид това какво следва от тук нататък. Смяната с качествени афтърмаркет говорители възможна ли е?

 

https://youtube.com/shorts/_7wGTnjVixQ?feature=share

 

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, като ги извадя по тях да има някаква информация. И в краен случай да сложа такива със същите параметри, на някоя добра компания. 

 @sunshai Ти като вещ по темата, да споделиш нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO аз ползвам приложението на Булсатком и работи идеално, затова не съм и пробвал друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Papi123 отзад ги смених с тези: ЦЪК. И като цяло съм доволен. Дънят поне 5 пъти повече. И са директна замяна. Само кабелите преправих. А за отпред, след, като ги издъних и тях ги смених с тези ЦЪК, но от тях не съм доволен. Или им идва малка кутията или нещо друго. Иначе оригиналните отпред са на 2,3 ома в покой, отзад не съм ги мерил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...