Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

Моторчето ти е проблема и в реал ще ти е по-евтино.
На мен във фолксваген ми взеха близо 700лв.,за ново с адаптацията му.

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не (и ми личи), но за съжаление живея в София да ;) каква ти е идеята @mili 75

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Cikata написа:

Не (и ми личи), но за съжаление живея в София да ;) каква ти е идеята @mili 75

Мога да ти дам телефона на човека при който ходя аз, сменил е доста моторчета на турбини. Днес може да е закрепило защото е студено или си карал малко, но само няма да се оправи, защото платката му се прецаква от жегата от турбото. Пиши ми ако се повтори, да ти дам координати на свестен човек, който не е кожодер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето се оправяше за дълго време и се бъгваше когато си иска.Карах така 6 месеца, но започна да ме дразни много.Карам около 500км и го прави веднъж, но е дразнещо точно,когато изпреварваш да се случи.Смених моторчето с ново от Елиткар (363лв), обучи ми го един човек за 50лв и всичко е наред вече.

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и проблем с турбото да имаш, запекла геометрия. Трябва да се види дали надува колкото трябва на живи данни, пак ще вади същите грешки, ако не е наред турбото.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Dan4ote написа:

Може и проблем с турбото да имаш, запекла геометрия.

Достатъчно е да бутнеш с пръста лостчето на геометрията и веднага става ясно дали се движи леко, или е запекла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за ново моторче нали? (ако е то точно проблема де)

Колега, имам чисто ново управление от старата ми кола, взех го но се оказа, че не е от него. Ако имаш интерес драсни, ще измислим добра цена [emoji108]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя като запече, едва ли ще се движи супер леко нявсякъде, а само в крайно да  блокира...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от време на време когато местя  скоростния лоста от P на R влиза малко странно със удар 🙄 Винаги преди да мина на паркинг дърпам ръчната. Няма грешки на кутията. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, TURBO_RS said:

Колеги от време на време когато местя  скоростния лоста от P на R влиза малко странно със удар 🙄 Винаги преди да мина на паркинг дърпам ръчната. Няма грешки на кутията. Някакви идеи?

Като дръпнеш ръчната, трябва да пуснеш първо спирачката и тогава пак натискаш за да минеш на Р. Смисъла е тежестта да се пренесе на 100% на спирачките. Пробвай така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам странен шум  тракане хлопане  по неравности в предницата, обаче само за първите 5 минути след като е запаля и закарам децата до градина, после тракането подобно на някой носач тампон  си изчезва внезапно, не е ли е редно ако имам нещо износено то тракането да си я има постоянно?!

Преди 11 часа, TURBO_RS написа:

Колеги от време на време когато местя  скоростния лоста от P на R влиза малко странно със удар 🙄 Винаги преди да мина на паркинг дърпам ръчната. Няма грешки на кутията. Някакви идеи?

Това дали не се дължи на маховика, или там каквото и да е при вас защоти аз съм с Мулти.

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, OvivO написа:

да не е самият селектор?

И аз си мисля за този селектор. Обаче нз какво да го правя. Дали му се прави ревизия или ремонтен комплект ? 🙄

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми го сваляха и оправяха датчик F305, 

който отчита положението на селектора, но мисля и под колата има интервенция, за да се свали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/12/2021 at 5:45 PM, Tonikaradjov said:

А дано, само да се оправи

Направи ми впечатление че този регулатор който преди малко потъчах 599101 е към 130лв. 

смени ли го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

на някой да му се е случвало като тръгва и мести скоростите от P  на D направо да тръгва от 3-та а не от 1-ва ?
Изгасих запалих не се оправи.. Пак тръгна от 3-та. Преместих на ръчни и там започна да си работи нормално.

Върнах пак на автоматични и се оправи започна да си ги връща и да си ги сменя. Изгасих запалих и нямаше повече проблем.. 

некви идеи ?

Редактирано от Key712
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Key712 said:

Здравейте,

на някой да му се е случвало като тръгва и мести скоростите от P  на D направо да тръгва от 3-та а не от 1-ва ?
Изгасих запалих не се оправи.. Пак тръгна от 3-та. Преместих на ръчни и там започна да си работи нормално.

Върнах пак на автоматични и се оправи започна да си ги връща и да си ги сменя. Изгасих запалих и нямаше повече проблем.. 

некви идеи ?

 

Имобилайзер заради каското имаш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Ей колега да си жив и здрав! Потъчахме твоето реле, колата е пушка, отчита си сигнала колко е натоварен всичко ток и жица! Значи ето това реле трябва да се слага 

694C8EA7-1839-4484-BC5D-F18B82597A53.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...