Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bose Audio Pilot най-вероятно ти го намалява, изключи тази опция в Sound (долу дясно менюто) и виж дали пак ще е така.

Криви ли като има повече бас, най-вероятно това е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден! Колата влиза в авариен режим с индикация на дпф- филтъра. При положение, че е ремапната и всичко е премахнато , както софтуерно така и механично. Няма индикация на чек-а или пушаци нещо.  След изгасване се оправя и до 5 минути отново. 

Редактирано от RogerSanchez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е премахнат дпф и софтуерно, то колата знае, че няма и не би трябвало да го търси въобще.

Къде направи интервенцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В русе, при един познат. Колата 3 месеца си беше наред, днес обаче отново я покарах из язовирите по улицата, дали има някакво влияние? Буксата на диференциалното налягане е изолирана. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, royce said:

 

Имобилайзер заради каското имаш ли?

Няма каско... как да видя дали има имобилайзер? В интерес на истината само веднъж го направи и от тогава до сга не..

Редактирано от Key712
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Key712 Някакъв кръгъл транспондер към ключа?

Защото при мен прави така като почне да умира батерията на транспондера ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Key712 написа:

Няма каско... как да видя дали има имобилайзер? ...

 

Най-лесния и сигурен начин е да свалиш перото от ключа и да запалиш само с него. Ако имаш имобилайзер колата ще изгасне след 1 секунда. Мисля че ако увиеш цялото дистанционно със станиол също става, но не съм пробвал. Идеята е да не може да се захрани транспондера.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Аз говорех за външен транспондер - като ключодържател.

Има и устройство монтирано по инсталацията на автомобила, което прекъсва някъде CAN-шината.

Като отслабнат батериите на външния транспондер почва да бичи intermittent грешки за комуникация между CAN-модулите.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, OvivO написа:

Bose Audio Pilot най-вероятно ти го намалява, изключи тази опция в Sound (долу дясно менюто) и виж дали пак ще е така.

Криви ли като има повече бас, най-вероятно това е причината.

Благодария в менюто ми на колата когато натисна CAR и SETUP не ми искарва друго меню. Забранява ми от какво може да е. На мми 3 г съм... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , днес се натъкнах на нещо по моята а6-ца . На място като вдигна 2000 оборота и купето започва да трепери , чак в седалката го усещам. В другите обороти го няма. Може ли да кажете мнение къде да търся причината.

 

П.С Имам 1 тампон на мотора за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от него колега. Все си мисля че е нещо по горивната система ,

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Gyulhan a6 said:

Благодария в менюто ми на колата когато натисна CAR и SETUP не ми искарва друго меню. Забранява ми от какво може да е. На мми 3 г съм... 

 

Влез примерно на радио или на медиа долато си слушаш музика, имаш отдолу където ти пише sound, там трябва да го намериш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Tonikaradjov написа:

Влез примерно на радио или на медиа долато си слушаш музика, имаш отдолу където ти пише sound, там трябва да го намериш

Не за музика за надстройка на колата или менюто. 

Редактирано от Gyulhan a6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърших рециклирането на завиващите фарове на брат ми, получи се добре на вид. Остава да ги монтираме и да видим всичко ли работи безпроблемно.

Ето няколко снимки.

20210318-171610.jpg

 

20210303-162244.jpg

20210225-154050.jpg

 

20210225-200453.jpg

20210619-210351.jpg

20210619-210340.jpg

Инсталацията на единия фар я направих с термосвиваем шлаух, установих, че е много трудоемко... на другия фар смених кабелите с такива със силиконова изолация до 160С, много по лесно и бързо става. Кабелите за завищия механизъм трябва да се подменят с нови, ако им се сложи термосвиваем шлаух стават много дебели и не могат да се съберат в леглата...

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък оня ден установих, че vcds-а дето си инсталирах на компа, работи и от флашка. Копирах всички файлове на инсталираната програма върху флашката. После стартирах vcds-а на друг лаптоп и........взе че тръгна. Демек.......кабела ми стои винаги в жабката, а флашката в джоба. Само лаптоп ми трябва и подкарвам диагностиките и съсипвам всички модули по колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахха…тия модулЕ се съсипват и без чужда помощ,но е добре да знаем, че стават тия неща с флашките ;)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак имах ситуация с това турбоуправление :( отивам си в мола 1 час обикалям и след това паля да си ходя…излизам на цариградско и хоп..ускорява мудно и те така…спрях,угасих…запалих и пак същото…ядосах се и газ до долу…1,,2,3…3500 оборота и включи четвърта…после и пета…но светка свинската опашка само…завъртях към Дружба…угасих я пак…два пъти дадох на контакт (не знам и аз защо ма тествам) и след това запалих…включих S и дадох газззз…еми нямаше и помен от свински опашки и тем подобни…върви си за страх…после на D включих и пак нямаше ядове…от тогава до момента в който се прибрах я гасих 2 пъти за по 30 минути щото имах още задачки и гледам пак няма ядове…но очевидно нещо тръгва да си заминава… днес няма да имам време, но утре ще си кача вече програмата и с кабела ще я видя кво ще ми покаже,но викам да си споделя мъките с вас :)

Редактирано от Cikata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, GiN said:

Имаш тиимвюър на лаптопа?

Искам да благодаря на "GiN"! Благодарение на него стартирането на VCDS стана успешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...