Jump to content

Ангренажен ремък


Yaramov971

Recommended Posts

Здравейте бих искал да попитам как мога да разбера какъв ми е ангренажния ремък с хидравличен обтегач или с пружина колата е ауди а4 б6 131коня 6 скорости дошло е време за смяна и искам да взема цял комплект обаче не знам ще ми трябва ли този демпер ? Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е с хидравличен , но по-добре да се свали за да се види размера и броя на зъбите и по кода на мотора да се закупи точния комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такива упражнения със сваляне на стария ремък и броене на зъбите. Комплекта се купува предварително по номер на шаси или поне по година, модел и тип двигател и той си съдържа правилните компоненти точ в точ. Идеята е като идеш да сменят всичко най-много за 3 - 4 часа, а не да ти стои колата разглобена с дни.

 

Бих препоръчал комплекта на INA. Вече 2 смени слагам него без никакви проблеми.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автора на темата казва,че колата е 131 коня със 6 скорости.Демек е 1.9TDI помпа дюза.2.0 20v 131 коня бензин е със 5 степенна механична кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво гадаете, безмислено начините отдавна са измислени. Казва си номер на рама в магазина и му дават това което му трябва. Повечето магазини имат опция да върнеш ако има разминаване.

Има и няколко онлай магазина със онлайн търсачки за ориентир.

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те обикновено се поръчват като започне разглобяването и пристигат за около час, така че са налични преди сглобяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно....в 21-ви век сме....не знам какво изобщо се чопли още те темата...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...