Jump to content

Audi А4 1.8Т куатро 190 кс


VG75

Recommended Posts

Здравейте !

Направих една импулсивна покупка на това Ауди заради документацията която има и състоянието му което е отлично за километрите на които е 125000.  
Кажете си мненията и какво трябва да знам за тази кола?

 


 

6F0CD7FA-9B6F-4C54-9699-49F8FDE04015.jpeg

79AE349A-51F3-4867-9C4E-655A6A65D9C8.jpeg

Редактирано от VG75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша кола хич, въпреки че най-вероятно е на повече километри. Тази снимка на загрял мотор ли е? Ако е на студен отсипи малко от антифриза че е много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда се ясно по снимките, че колата е под наклон, стига го филмира човека :).

Като гледам и живее в Германия, нищо чудно да е попаднал на кола на тези километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За наклона май си прав, но за километрите не знам. Кабела с който се връща таблото на Б6-цата струва 15 евра (VAG Commander).

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на реалните километри. Първи собственик е Ауди АГ от 2003 до 2005 и от тогава до сега фрау ...... която е 58 набор. Всички документи от прегледите са налични както и почти всички фактури за ремонти. Колата е обслужвана до края 2018 само и единствено в Ауди сервиз. Както казах купих я заради документите и състоянието. 
За първи път виждам и такава босе система. 
 

 

E27280B5-F871-4AC2-980A-85B74BEB0C2A.jpeg

Редактирано от VG75
По добра снимка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е Симфони с касетка и 6 CD-та. Моята беше същата преди да я сменя с Андроид, но още си я пазя в едно шкафче. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BEX 190 к.с. е най-мощния надлъжен 1.8T 20v,при Ауди.Има два интеркулера,турбо К03-073,инжекторите също са различни.

Ако ти предстои обслужване на двигателя-ремъци,ролки,и т.н.,обърнете внимание и на цедката на маслената помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото .Точно от такава информация имам нужда. 
Най-вероятно няма да е карам а ще си стои в гаража.  

DD9DB8F4-6272-4064-8D02-8801A0022C89.jpeg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто за "спорта".....може ли да кажеш тази кола за какви приблизителни еврА си я купил ?

Например под 4К или над 4К. Понеже за много хора в БГ "такива" стари коли трябва да струват по две за лев.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено ,че мога 4500€. Има вариат да и взема сезонни номера само за зимата примерно от октомври до края на март. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормална цена. За  "цяла" и в движение кола....с 1.8Т.

Пример за това, как се формират цените на старите коли......ама не в БГ. Основния фактор - изминати километри :verweis:

Сега "тарикатите" в БГ твърде вероятно да са в шок и са си казАле....тО'а е ебАти и тъпака, да даде толкова пари за В6....ми тя двА'йс годишна. 'Ма то за тез пари има В8-ци вее...А пък това, че няма и някои екстри, част от които безсмислени :steinigung:...направо я връщат. 

 А ако трябва да се докара до БГ и да се продава с някаква печалба тази кола.....нидЕй-нидЕй.

"плащачите" в БГ са нещо, като таралежа - птица странна, риташ го....а той не летИ :nixweiss:

 

Слагай Й един "чип" да стане 230-240 коня и "стъпка" :dance:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола която не е нужно да нощува на охраняемия паркинг в Люлин или Тракия, а може пред панелката няма как да се оцени в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам същата като теб и тя е от един собственик на реални мили обаче [emoji6]
Препоръчвам ти ако е в гаража да не я покриваш и ако няма да я караш си има някой неща който е хубаво да се спазват за по дълъг престой на автомобил (мога да ти обясня подробно[emoji4])


Sent from my iPhone using Tapatalk

Adjustments.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер кола, браво !
Аз дадох толкова пари за Б7  2007 на предно с мулти, ама на по малко от тези километри 106000 реални, купувана от тук и обслужвана тук в Ауди(което е минус,щото свалих китайски филтри)и пак със собственик фрау....

Продавача сподели, че ако не я взема чакат 9 човека да я купят.... капарирах я преди да съм я видял защото госпожата беше в провинцията с внучетата

Като цяло :

Ангренажен ремък (на 120 по книжка се сменя оригиналния, та може и да ти е сменен)

водна помпа

пистовия да се погледне както и обтегача му(може да смениш само лагера на ролката на обтегача, защото качеството на афтърмаркет частите е под всякаква критика)

 

ако не са сменяни:

хидравлична течност

спирачна

масло

антифриз

масла в дифовете при теб

ХУБАВО е, да се свали картера и да се изчисти цедката, която засмуква маслото

Ако гарнитурата на капака на клапаните сълзи (чест проблем) да се смени

ХУБАВО е да се свали колектора с турбо пътищата и кулерите и да се измият хубаво защото са пълни с масло

 

 

Хубаво е да се погледне тресчотната ролка на алтернатора и ако е блокирала да се смени. Характерен симптом за такава е повечко осцилации във обтегача на истовият ремък, вижда се над радиатора като погледнеш

 

това е като цяло, ако ще си оставяш колата за теб

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Prokopi90 Смяната на гарнитура на капак клапани колко струва като труд? И трябва ли да се сваля бронята и бързо ли става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.

Струва 20 лева на Рейнц и има специфични места, йтдето се маже със силиконче.

Аз бих сменил и гумички на клапаните като ще се отваря там.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Най-вероятно няма да е карам а ще си стои в гаража. "

 

Извинявай колега,

Ама нещо не ми е ясна логиката...

Купуваш стара кола, за не малко пари, на малко км и ще си стои в гаража????

Каква точно е идеята???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупуването на винтидж стоки се е превърнало в инвестиция, тъй като с времето всеки един подобен продукт се превръща в антика, чиято цена скача тройно.😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трай коньо за зелена тревица! Ако това 75 е набора на колегата, той ще стане антика преди колата! 😆

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...