Jump to content

Чистачките не работят правилно


Vitcig

Recommended Posts

Привет младежи и младежки .
Фейсова Б5-ца със следният проблем - след демонтаж/монтаж на клеясъл механизъм за чистачки, тия пееер@си откачиха 😡
Механизма беше свален и почистен, сложена грес и го връщам на колата . Закачам мотора и се почва едно въртене докато не му омръзне .
Интервал и единично не работят - в смисъл работят, ама без да спират .
Отворих тоооо шиб@н изклесък на Валео дето се явява мотор и всичко свети вътре .
След четене се насочих към реле 377 - вече имам 4 и с всичките е едно и също ( всичките ги отворих и зачистих контактите на релето) .
Поръчах и ново - два китаеца, но са за модел с rain sensor, а тааа няма такова и пак не работят както трябва .
Преди да сваля механизма всичко беше топ откъм работа на степени и поведение (с изключение на бавната работа) .
Само лоста не съм свалил ама не разбирам какво да му е на него .
Очаквам насоки, щото най-мразя ел проблеми а още повече набирам като видя някое френско изчадие за изпълнителен механизъм 😡😡😖

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите чистачки също не работят правилно- включват се когато си поискат, като ги пусна понякога отказват, та темата ме интересува и мене.

Даже мислех да разглобявам лостчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих реле 99 със запомнени интервали и работи повече от доволно. Имам едно резерва който иска може да му го дам. За контакти на лични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в мотора. Някоя от пластините не контактува и мотора "не разбира" кога е завършил хода на чистачките. Огледай буксите на мотора и кабела за окиси или да не би да е изкочил някой пин от буксата на кабела.

Мога да ти подаря лост за чистачките. Ако го искаш пусни телефон за връзка на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.09.2020 г. at 8:07, binev написа:

.


Мхмм, това се оказа ... Аз докато съм чекнел механизма, бащата разглобил мотора и онова дето му се явява потенциометър е било разместено ... Що се чудих и блъсках ... Добре че попадна механизъм с мотор на топ цена, та да видя къде е 0 ...
Та, засега всичко наред - прилагам едно фото как е уж баш 0 ..

8D1955113C-5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет съфорумци,

Чистачките ми работят само на една скорост.Може ли да ме насочите към майстор или сервиз във Варна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...