Jump to content

Audi A7 3.0 TDI Clean Diesel 272 HP


Recommended Posts

Здравейте!

 

Тази седница обмислям да отида до Варна, за да погледна този автомобил (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11581454555372205). Понеже не съм имал Ауди до сега, искам да попитам какво ви е мнението за този двигател и като цяло за автомобила, имайки превид че е от официално представилтество. 

 

Прави ми впечатление, че обявата е на няколко месеца, но не знам дали това трябва да ме тревожи или не. Все пак не е евтин автомобил и заради коронаривурса вероятно и доста хора не са толкова платежоспособни вече, но все пак искам някакво мнение от по-опитни от мен.

Редактирано от Anonymous1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата е на няколко месеца, защото цената е висока спрямо "нов внос на реални километри". Питай ги за гаранцията да не е споделена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е като за S или RS бимумеча. 65 бона за 2015та? 😂

Автора, мой познат продава фейсово А6 3.0Т, 2016та с 20 бинки надолу. Ако случайно поглеждаш и към бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам, не съм разбирач от аудита, но като гледам цените в "мобилето" за тази година са г/д с -5/-10к по-малко. НО, тук колата е със сервзина история и на малко километра, както и с гаранция. Ако това е таксата спокойствие която трябва да се плати съм готов да го направя, защото не мога да си позволя да взема кола за толкова пари, а да се окаже кошница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там цените са по-високи и рядко ги мърсят надолу, но на тия километри и с история си заслужава. Но все пак трябва да се види на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарене е възможно, купувал съм кола от тях. Хванала е баш коронавируса и затова стои. Питай за гаранцията каква точно е, там може да има уловка. Искай да ти кажат и по чеклиста дали и е имало нещо, то ще е отстранено, но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че гаранция за 2015-та няма да има въпреки малкото киломерти. Ще има куланция. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция има, но за съжаление ще бъде необходимо да се кара до Варна при по-сериозни повреди (това ми казаха от представителството). Благодаря за фийдбака, само да попитам и за някакви мнения относно двигателя. До сега съм карал само бензинови КОСМОСИ (335, 535), та ми интересно и това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и да попитам още един въпрос - какво точно трябва да гледам по колата? Гледах няколко клипове в тубата относно това на какво да се внимава, но понеже нямам никакви познати във Варна, няма къде да я занеса. А и отделно някак си да водя кола от официално дилърство при някои сервиз на частно лице ми се струва странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията от DasWeltAuto e 1г но е споделена зависи от годината на производство и км на автомобила .
Аз в момента закупувам от тях А7 55 TFSI 2018 пак с такава гаранция и ми казаха че самоучастието ми може да е макс 10% от ремонта.
Относно къде да я гледаш - то няма какво да гледаш те са длъжни предоставят състояние на колата , съответно относно нещата който се сменят като примерно накладки/дискове и други подобни трябва те информират за състоянието им . Те си имат вътрешен чек и трябва да ти го дадът.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава кола.Иди да я видиш-покараш,и ако е твоята...Най вероятно си се поинтересувал,и си поразгледал за цени едно друго така че...На тези километри мисля няма какво да и гледаш.Би трябвало да си е като нова...

На 21.09.2020 г. at 7:42, zhelyazA6 написа:

Цената е като за S или RS бимумеча. 65 бона за 2015та? 😂

Автора, мой познат продава фейсово А6 3.0Т, 2016та с 20 бинки надолу. Ако случайно поглеждаш и към бензина.

Да ама не.Дай да я видим тази кола.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе Данчо, ти нали последните 5-6 години смени три чисто нови Ауди-та и си много “в час”...

 

Историята и километрите се виждат онлайн от собственика, така че манипулация на километрите много лесно ще се проследи... или някой ще “хаква” сървърите на Ауди да преправя историята на колата?

 

На дигиталните табла не са открили как да им връщат километрите след първите 100 все още, трябва ново табло за всяко потенциално превъртане назад.

 

 

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, в час съм с швейцарски коли , които уж не са връщани, ама Тц, и там вече играят. А точно тук имаше един специалист,  който беше разказал как дори дас вел може да ти продадат колата, която ти преди това си я върнал. ;)

 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да попитам, как ще преправиш историята в Ауди ?

 

Дори и тук да ти намажат ските местните търговци, това нещо ще лъсне много лесно и ще им литнат главите.

 

Говорим за коли на 4-5 години, не от миналия век.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, BECKO написа:

Пак да попитам, как ще преправиш историята в Ауди ?

 

Дори и тук да ти намажат ските местните търговци, това нещо ще лъсне много лесно и ще им литнат главите.

 

Говорим за коли на 4-5 години, не от миналия век.

 

Хич не е трудно с така наречените "фризери". Когато ходиш на по-далечно място просто цъкаш двата бутона едновременно и километража спира да отчита изминатите километри. Цъкаш ги втори път и пак започва да отчита. Тези устройства са доста популярни когато колата е на лизинг и в договора ти ограничават изминатите километри на година.

 

Ето сайта им: цък!

 

Един мой приятел си го монтира в А8-цата. Бях писал за него мината година в тази тема:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, janoar написа:

Можеш да бъдеш сигурен, че дори в официалните връщат километраж, ако не е подсъдно. 

Как мога да бъда сигурен? Защото ти казваш ли? Или някой ти казал, пък на него някой друг му е казал? 😄😄😄 Тука пак някакви легенди се разпространяват. Ограничен мироглед явно. 

Дас велт продават и чужди коли, но те са без гаранция. Сами си казват, че за такива коли не гарантират и ти си наясно, че тази кола е на някой си. Ама пак тука легендите. 😄

 

Хубавите коли са само ударени, докарани на майка си г***. Оправят се и се обслужват в шано гаражчета. Естествено всичко им е супер изрядно. Пък колите от представителства не стават. Евала, тарикати.  😄😄😄

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, CVT said:

 

Хич не е трудно с така наречените "фризери". Когато ходиш на по-далечно място просто цъкаш двата бутона едновременно и километража спира да отчита изминатите километри. Цъкаш ги втори път и пак започва да отчита. Тези устройства са доста популярни когато колата е на лизинг и в договора ти ограничават изминатите километри на година.

 

Ето сайта им: цък!

 

Един мой приятел си го монтира в А8-цата. Бях писал за него мината година в тази тема:

 

 

Е то Ганьовци винаги е имало и ще има по нашите географски ширини (явно и горди собственици на А8-ци на лизинг), но това не са 90% от населението. 
И тук говорим, че предишния собственик умишлено и от дълго време е забавял хода на километража... а не, че в Ауди някой го е врътнал назад преди продажбата. Освен това по работните часове на компютъра на кутията и ММИ може да се види ориентировъчен пробег...

 

Мен ми е странно как с тая параноя и хляб си купувате от магазина, той хлебара може всичко да е сложил вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, BECKO написа:

Е то Ганьовци винаги е имало и ще има по нашите географски ширини (явно и горди собственици на А8-ци на лизинг), но това не са 90% от населението. 
И тук говорим, че предишния собственик умишлено и от дълго време е забавял хода на километража... а не, че в Ауди някой го е врътнал назад преди продажбата. Освен това по работните часове на компютъра на кутията и ММИ може да се види ориентировъчен пробег...

 

Мен ми е странно как с тая параноя и хляб си купувате от магазина, той хлебара може всичко да е сложил вътре.

 

Вярно че не трябва човек да е параноид, но и не трябва да е наивен. Начина е различен, но крайния резултат е същия: повече изминати километри от тези които излизат в историята.

 

Този пич не е българин и колата му не е на лизинг, просто каза че искал да я държи на ниски километри. Иначе гледам че сайта просперира и са добавили много повече модели, което означава че Ганьовците по света са в пъти повече от тези в България.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.. всички са маскари.

 

Купувайте си само нови коли тогава, поръчани по ваша спецификация... така ще сте сигурни че никой не и е врътнал едни 100к за проба и да ви я продаде за нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...