Jump to content

Проблем с мултитроник


Borislav86

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с паленето колата е ауди а4 б7 2.7 тди мултитроник 

Сутрин няма проблем въртя и пали като я напече слънцето позициите на скоростите започват да мигат и не пали понякога се оправя сама като я държа на контакт но отнема време понякога се оправя за 10 мин друг път за час два дава грешка че няма комуникация двигателя с кутията и abs и esp Някой може ли да помогне

 

16007841959771339970449825789193.jpg

Редактирано от Borislav86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравей колега, аз съм с а4 b7 2.0 tdi милтитроник, от известно време ми се появи същият проблем, понякога започват да мигат скоростите и не пали, след малко изчакване се оправя, но от два дни мигат постоянно. Мислех че е от акумулатора и просто не достига стартовия ток, понеже моя е остарял вече и сложих друг да пробвам, но проблемът продължава. Нямам възможност да я закача вмомента на компютър, но ми е интересно от какво може да е, би ли споделил дали си открил проблема при твоята и на какво се дължеше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата стъпка е диагностиката. Безсмислено е да се гадае преди да се направи.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, прав сте, без диагностика няма да се предприеме нищо по колата! Но това не пречи колегата да сподели, какви грешки е имал и какъв е бил в последствие проблема, просто хората с подобен проблем да си имат едно на ум и ако нещо дребно, да проверят дали няма да се реши по подобен начин, че обикновено много от майсторите, като излезне нещо, като грешка и се хвърлят да сменят веднага всичко с ново и накрая се оказва, че проблема въобще не от това. Най-пресният ми пример е с друг автомобил, на един светофар ми отказа хидравликата, волана едва се въртеше понеже е с електрическа рейка. Веднага отидох в един доста хвален сервиз, след 30 минутно лутане около колата и диагностика естествено ми казаха, че рейката е заминала и ще ми струва 1200 да си купя нова (без труд) и въобще да не търся втора употреба, защото не се знае дали няма да е повредена и тя. Естествено не съм купувал нова, а потърсих друго мнение и накрая се оказа, че проблема е от един бушон.

Редактирано от petar.trendafilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и да го сподели, твоя едва ли ще е същия. Видя ли линка по-горе който съм дал? В него накрая колегата споделя точно какво е било. Това помага ли ти по някакъв начин??

 

Поръчай си един VAG-COM кабел и си направи диагностика. Има ги по 45 лева в OLX. Възможните причини Мултитроника да влиза в авариен режим са толкова много, че даже и не си заслужава да се изброяват.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@iliyan_pi 

На 13.04.2021 г. at 12:58, Borislav86 написа:

@petar.trendafilov Здравейте ако може дайте телефон за връзка да ви обясня точно какъв беше проблема

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, в случая мигането на скоростите и това, че всички системи светеха по таблото, нямаше нищо общо със скоростната кутия. Благодаря много на колегата Borislav86, който ми се обади веднага и сподели през какво е минал, докато открие проблема, моят се оказа абсолютно същият, а именно, забелязах, че на таблото не светва единствено лампичката за подгрева, смених реле 614 (релето на подгрева), което се намира под компютъра на колата и тя запали на секундата. Въпреки това, колегата CVT е прав, че на първо място е диагностиката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 15.04.2021 г. at 7:05, Borislav86 написа:

@iliyan_pi 

 

Здравейте колега и аз имам този проблем от много време и никой не може да го реши мигат буквите на автомата не свети подгрева и като стои така известно време изпюка на дисплея Дпф се показва връщаш контакта и всичко се оправя как реши твоя проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.09.2020 г. at 17:11, Borislav86 написа:

Здравейте имам проблем с паленето колата е ауди а4 б7 2.7 тди мултитроник 

Сутрин няма проблем въртя и пали като я напече слънцето позициите на скоростите започват да мигат и не пали понякога се оправя сама като я държа на контакт но отнема време понякога се оправя за 10 мин друг път за час два дава грешка че няма комуникация двигателя с кутията и abs и esp Някой може ли да помогне

 

16007841959771339970449825789193.jpg

Здравейте колега и аз имам същия проблем да ми кажеш къде точно се намира това реле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...