Jump to content

Въпрос за конкретна кола


Recommended Posts

Здравейте след като б8 отпадна категорично. Гледам по старите модели б7 и б6. Попаднах на тази

https://www.cars.bg/offer/5e7908047f618021110fee32

Даже хиди и я гледах... Няма екстри но ми изглежда запазена. Въпроса ми е ако се се окоти котията приблизителна цена за рециклация? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кола има много неща, които може да струват няколко хиляди лева. Ходи на сериозна диагностика преди да я купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Е то не е задължително да се скапят веригите и автомата. Изобщо, а пък наведнъж още по-трудно. Закачи един ваг-ком. Консултация с някой знаещ, виж стойности на дюзи и там каквото се гледа на печките и преценяй. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих да я гледам. Като запали отзад грам пушак не излезе а и изобшо не пуши но е с катализатор... Двигателя на на слушане си работи добре но това е за 10 мин работа. не съм я карал. Незнам тази трошливата кутия ли е? И задължително ако реша нещо ще ходи някаде да я видят... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ся ако търсиш нещо супер безпроблемно... забрави това са коли втора ръка карани нз колко хил км. Това за кутия и вериги го написах да си имаш едно на ум. Това дали ще думнат и кога едва ли има кой да ти кажа с абсолютна точност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, nihihihi said:

Аз ходих да я гледам. Като запали отзад грам пушак не излезе а и изобшо не пуши но е с катализатор... Двигателя на на слушане си работи добре но това е за 10 мин работа. не съм я карал. Незнам тази трошливата кутия ли е? И задължително ако реша нещо ще ходи някаде да я видят... 

 

Тая кола за да пуши, значи нещо е много сериозно осрано. Особено, ако е с ДПФ. 

 

17 hours ago, kurty said:

 Е то не е задължително да се скапят веригите и автомата. Изобщо, а пък наведнъж още по-трудно. Закачи един ваг-ком. Консултация с някой знаещ, виж стойности на дюзи и там каквото се гледа на печките и преценяй. 

Диагностиката на дюзи през ваг-ком като цяло е неточна. Защото там се виждат компенсациите, които прави компа за да изравни работата на мотора. Ама тези компенсации може да са от клапани, по-слаб цилиндър и 1000 други проблема. Та да, виждат се някакви неща, но не са 100% гаранция за изправни/неизправни дюзи.

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/23/2020 at 10:36 AM, nihihihi said:

Здравейте след като б8 отпадна категорично. Гледам по старите модели б7 и б6.

Каква е причината Б8 с най-здравия 3.0д да отпадне за сметка на първите  и по-проблемни 3.0д в по-старите шасита ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финансова е да. и парите който трябва да ми останат да я правя след това 😀 по принцип не държа на 3ка нов момента основно 4х4 се продават 3ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за бензиновите двигатели? освен че ще гори 10 градско 😀https://mobile.bg/11598896996643094

ЗА тази продавача гарантира че е обслужена напълно... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б8 2.0 тди ръчка мисля е добър вариант...10 градско за дизела ли става въпрос? :) Че то 1.9 тди 105 коня дава едно 7...Мисля,че този бензин ще е нагоре.Старото 1.8 турбо даваше едно 15 у градо.И то не в София.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако старото 1.8 турбо е давало 15 бензин У градо и то не в София...т.е. НА София дава 17-18/100 бензин ли ?

Един вид оунърите на 1.8 тръц карайки в НА София на газ по околоврЪса  докарват 20/100 газ....Бе като видят под 25/100 газ в НА София и си бият челОто У земята.

Към пича пуснал темата.....'земай 2.0 тди 'се видиш У колА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи разбирачи.

Откажете и този човек от марката !

Ауди само ново се купува ,както вие сте направили, нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение дали е ауди - двата крайни варианта за втора употреба:

вариант 1: купува се нещо за 20к лева при пазарна цена 15 и се кара 5-6 години без да се пипне нищо

вариант 2: купува се нещо за 10к лева при пазарна цена 15 и за 5 години се наливат още 10к лева, като колата сумарно е висяла една година в сервизи е накрая имаме един скрап

 

Трябва ли да направя разбивка на тези 10к в ремонти....или всички са наясно, че сумата е начална ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...