Jump to content

Няколко въпроса TDI PD


mng

Recommended Posts

Здравейте колеги. Приятелката ми си закупи преди няколко месеца 8L 1.9 PD 131кс. 2003г.

Колата е страхотна, но напоследък се появи един проблем, на който не мога да му хвана спатиите. Когато автомобила преседи на място повече от 30мин. при запалване не иска да тръгне турбината да развърта. Тръгваш и колата няма никаква тяга, все едно е атносферка. След 1-2 минути турбината тръгва и колата започва да си върви!? прегледах всички вакууми, но са здрави. Смених N75 с втора употреба същия, но без резултат и реших да пробвам с нов, но отново греда. На VAG-а не излизат грешки и всичко си е в норми. Някой някаква идея?

 

Другия въпрос е за таблото (Jaeger малкия ФИС). За да търся ново табло какво трябва да знам? Знам за VDO но има ли някакви номера който трябва да съответстват? Какво друго освен табло ми е нужно за да подкарам VDO

 

Третия и последен въпрос за момента :D Колата е внос от Германия и там е имала Power box и е вписан в талона (162кс), но от както е в нас го няма. Кабелите си стоят, но него го няма. питах търговеца когато я купувах къде е, но той каза че така си е пристигнала от Германия с мисленето, че няма да е вписан в талона, ама пак греда :D Има ли как да се извади сертификат примерно от Audi, че колата си е 131кс. и да се сменят талоните с новата информация за мощността? Разпитах на няколко места и всеки ми казва, че няма вариант и да я чипосам за да има поне за какво да плащаме +50лв. в данъка, но както разбрахте колата е на приятелката ми, а тя е млад шофьор и за момента просто няма нужда от още сила :D

 

Благодаря предварително на отзовалите се!

Редактирано от VBI
Грешка в заглавието
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега само за таблото мога да ти отговоря, Ще се вкараш във филм при смяната. Мой приятел го прави на А3 и София не станало а в Стара Загора похвали хората.А това че е пипана електрониката и част от нея я няма е проблем. Дано някой успее да върне оригиналните настройки на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...