Jump to content

мишо1974

Recommended Posts

А да уточниш какви? Предни ли, задни ли, всичко ли искаш да купиш за 100лв, единия диск ли да е до 100лв? Общо взето ако е за 2 диска, за 100лв каквото ти предложат, това ще вземеш, щото нормален комплект дискове за тези пари, няма. Още повече предни.

Накладките ги сменяш, не ползваш миксове от стари, нови, знайни и незнайни дискове и накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи някакви средно качество и така. На ate недей да се изхвърляш че в последно време доста хора се оплакват от изкривени дискове след минимален пробег. мойте например са meyle (усилени - по спомени не струваха повече от 50лв брой) доста време карам с тях и няма проблеми, но накладките на тая марка не ти препоръчвам, твърди, свирещи... бързо ги смених с други.

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от къде се купуват. Моите преди бяха Textar, някаква про версия, уж бяха голяма работа, уж ставаха за засилени А3-ки. Цял комплект - предни, задни и накладки. Изкривиха се (предните) след първите 1000км. Това брембо, което го продават, само е минало покрай брембото, според мен. Двама-трима души с различни автомобили познавам, които се кълнат, че брембо повече няма да сложат никога. ATE не съм ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве, кажете МАРКА, дето не се криви от лоши погледи и котешко църкане?!?  Писнаа ми да сменям, е на,  последно видях в една морга комплект чистак нови предни, от една срязана дизелова кошница, човека  ми ги даде за тен леа, издържаха под иляда км. и се разтракаха. Казвайте кво да се купува дейва?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zimmermann TRW Нямал съм допир до такива,но имам приятели които ги ползват и са доволни.Единия даже кара на писта с Zimerman и няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще взема техтар пък ще пиша слет 1000км

На 2.10.2020 г. at 14:10, loshia.1993 написа:

Zimmermann TRW Нямал съм допир до такива,но имам приятели които ги ползват и са доволни.Единия даже кара на писта с Zimerman и няма проблем.

скъпи но излизат евтини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си прави експерименти със спирачките. Бях допреди пет месеца с някаква ниско бюджетна марка дискове и накладки. Резултата беше, че почти всяка година ходих на стругар да ги престъргва, предните защото се кривяха от нагряване  и не сп2.thumb.jpg.ab5ef7760d0326ab18a91ac24a385157.jpgиране. 70К бях минал с тях а предните накладки почти на половина не бяха изядени. Сменяй комплект само и с накладки.След моя ремонт осезаемо се усеща че колата спира доста здраво вече съм минал 3000 километра. Аз сложих обаче АТЕ - висок клас с дискове с канали, вярно скъпи са задни  2*45 и предни 2*80лв., но вече е съвсем друго спирането.При тебе може да е по лека цената аз съм с голям размер на дисковете заради модела 110kW съм. Направи си смяна и на спирачна течност, производителите дават да се сменя на три години заради това че поема влагата и прецаква буталото на спирачния цилиндър, но никой не го прави, а има значение.Единия ми заден цилиндър буквално беше ръждясал и почна да блокира при опъване на ръчната докрай и заради това предприех ремонта, който излезе златен.Но това са спирачки там не трябват компромиси.

Редактирано от Krasi F
грешка в коментара и добавяне на снимка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ATE, TRW, BREMBO всичко е Турция колеги.А това са скъпите марки.На моята кутия с дискове пишеше Турция.. Доволен съм за сега за 3000 км. АТЕ. TRW взе да минава в бюджетния клас-мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/4/2020 at 3:24 PM, Krasi F said:

Колега не си прави експерименти със спирачките. Бях допреди пет месеца с някаква ниско бюджетна марка дискове и накладки. Резултата беше, че почти всяка година ходих на стругар да ги престъргва, предните защото се кривяха от нагряване  и не сп2.thumb.jpg.ab5ef7760d0326ab18a91ac24a385157.jpgиране. 70К бях минал с тях а предните накладки почти на половина не бяха изядени. Сменяй комплект само и с накладки.След моя ремонт осезаемо се усеща че колата спира доста здраво вече съм минал 3000 километра. Аз сложих обаче АТЕ - висок клас с дискове с канали, вярно скъпи са задни  2*45 и предни 2*80лв., но вече е съвсем друго спирането.При тебе може да е по лека цената аз съм с голям размер на дисковете заради модела 110kW съм. Направи си смяна и на спирачна течност, производителите дават да се сменя на три години заради това че поема влагата и прецаква буталото на спирачния цилиндър, но никой не го прави, а има значение.Единия ми заден цилиндър буквално беше ръждясал и почна да блокира при опъване на ръчната докрай и заради това предприех ремонта, който излезе златен.Но това са спирачки там не трябват компромиси.

 

Подкрепям напълно - аз съм със същите - Ate PowerDisc (предни) заедно с нагладки Ate. За задните също, само че стандартните дискове, не с канали.

 

От тази комбинация единствената ми забележка е, че усещането за спиране е меко и по-плавно, а не толкова "ковящо", както с предишните, с които купих колата и така и не разбрах какви бяха.

 

Ако се цели гладко и мазно спиране - Ате-то е супер, ако се цели да кове яко - мисля Texar ги хвалеха, само дето се сменят по-често и може да се получи свистене. Аз лично не бих правил компромиси със спирачния апарат, задължително и спирачната течност да се сменя на 2, макс 3 години!

Редактирано от A3_Ambition
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз имах много драма с тези дискове . Накрая си взех за отпред Ate с канали ,а от зад Ate без канали + навсякъде и Ate накладки   . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И аз съм пред дилема за дискове отпред: цимерман дискове 100.1242.52 разлика в цените от 119 до 200 лева /в Autopower са 200/В Германия са 71 евро съответно в аутодок 145 лева в original.bg 119 лева. Кажете ми откъде да си купя читави доскове? Задните са текстар и текстар накладки нямам ядове ноза отпред искам надупчени цимерман или брембо спиидмакс или...


Sent from my iPhone using Tapatalk
4e66564899052448856a1e3ddd64afc2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според приятел който има сервиз зимерман имат най-малко рекламации така,че ако сменям бих заложил на тази марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.10.2020 г. at 15:24, Krasi F написа:

Колега не си прави експерименти със спирачките. Бях допреди пет месеца с някаква ниско бюджетна марка дискове и накладки. Резултата беше, че почти всяка година ходих на стругар да ги престъргва, предните защото се кривяха от нагряване  и не сп2.thumb.jpg.ab5ef7760d0326ab18a91ac24a385157.jpgиране. 70К бях минал с тях а предните накладки почти на половина не бяха изядени. Сменяй комплект само и с накладки.След моя ремонт осезаемо се усеща че колата спира доста здраво вече съм минал 3000 километра. Аз сложих обаче АТЕ - висок клас с дискове с канали, вярно скъпи са задни  2*45 и предни 2*80лв., но вече е съвсем друго спирането.При тебе може да е по лека цената аз съм с голям размер на дисковете заради модела 110kW съм. Направи си смяна и на спирачна течност, производителите дават да се сменя на три години заради това че поема влагата и прецаква буталото на спирачния цилиндър, но никой не го прави, а има значение.Единия ми заден цилиндър буквално беше ръждясал и почна да блокира при опъване на ръчната докрай и заради това предприех ремонта, който излезе златен.Но това са спирачки там не трябват компромиси.

Аз също подкрепям ATE - то, със същите дискове и накладки на марката нямам ядове, а вече карам 3 - та година. Както казва колегата важно е да се сменя спирачната течност и да се внимава с карането поне 300-400 км.  Според мен не е излишно и да се рециклират спирачните апарати.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих дискове стига да не се окажат менте, на супер цена от 99 лева https://t-auto.bg/продукт-1990183-производител-zimmermann-спирачен-диск-100124252.html#&gid=1&pid=1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с zimmermann на моята сапунерка от подписа вече около 30хил. км и съм много доволен. Не съм имал случай да прегреят, дори и при доста екстремни спирания. Според мен цената от 100лв на диск не е толкова ниска, че да се съмняваш за менте. Не че не могат да ти продадат ментета и на 200лв, но обикновено не е такъв случая. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...