Jump to content

мишо1974

Recommended Posts

Аз съм с zimmermann на моята сапунерка от подписа вече около 30хил. км и съм много доволен. Не съм имал случай да прегреят, дори и при доста екстремни спирания. Според мен цената от 100лв на диск не е толкова ниска, че да се съмняваш за менте. Не че не могат да ти продадат ментета и на 200лв, но обикновено не е такъв случая. 

Благодаря за бързата реакция, колега. Само като гледам как варират цените направо ми прилошава, като се има в предвид, че на толкова места съм направил запитване и то “приятели” не знам какво да мисля. Стига да не са менте. От 99 лева на 200 лева варират цените т. е. Някои си правят над 100% печалба от 1 диск.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Правете разлика между Zimmermann и Zimmermann Sport. Разликата е, каквато е например между Ауди А4 и А8.

До момента не съм чувал да има недоволен от Спорт.

За стандартните Цимерман също имам добри впечетления, но преди години бяха оплюти брутално тук във форума от разни форумни псевдокорифеи.:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.10.2020 г. at 16:24, Krasi F написа:

ATE, TRW, BREMBO всичко е Турция колеги.

Точно такива "разбирачи" дразнят с глупостите и простотиите си!

Аз спирачен диск АТЕ произведен в Турция не съм виждал, а през ръцете ми са минали стотици комплекти. Основните държави за производство са: Германия, Италия, Словакия, Чехия и Китай. Говоря за Ауди, БМВ и Мерцедес.

Само спирачни жила на АТЕ съм виждал произведени в Турция, но марката е гаранция за качеството.

И запомнете: АТЕ винаги пишат на етикета държавата, в която е произведен детайла. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота сменях задни дискове. Произход - Китай. Горният коментар е абсолютно показателен как стоят нещата. Качеството си е АТЕ и това не смятам да го коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/15/2021 at 7:45 PM, PINGI said:

Правете разлика между Zimmermann и Zimmermann Sport. Разликата е, каквато е например между Ауди А4 и А8.

 

Прав си, че трябва да се уточнява. Аз визирах Zimmermann Sport в предния ми пост. От обикновени Zimmermann нямам впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 15.03.2021 г. at 23:38, PINGI написа:

Точно такива "разбирачи" дразнят с глупостите и простотиите си!

Аз спирачен диск АТЕ произведен в Турция не съм виждал, а през ръцете ми са минали стотици комплекти. Основните държави за производство са: Германия, Италия, Словакия, Чехия и Китай. Говоря за Ауди, БМВ и Мерцедес.

Само спирачни жила на АТЕ съм виждал произведени в Турция, но марката е гаранция за качеството.

И запомнете: АТЕ винаги пишат на етикета държавата, в която е произведен детайла. 

Жалко, че не пазя кашоните на дисковете. Наистина си пишат производителя. И там пишеше направено в Турция. Лично ги купих от известна верига магазини за авточасти-няма да я напиша за да не излезе реклама и си ги сменях сам. Това че са произведени там не означава, че не са открили завод там и си спазват качеството за което засега нямам никакви забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

И задните ми дискове пак са криви на осмици , вече ми писна от боклуци ,като спирам с под 50 км/ч направо го усещам доста на педала и усещам задницата как "сее"  . Уж ATE с накладки ATE  всичко е боклучак . И предните ми и те имат леко криво ама се търпи и пак са ATE от тези с вълнообразните линии . Просто не ми се наливат пари вече в колата, защото не се знае до кога ще я карам ,това вече са ми 3-4 дискове за 7-8 години и от когато я карам тази кола постоянно имам проблеми с криви дискове и предни и задни . На апаратите са направени профилактики през годините , няма да задържат няма нищо ,нито дисковете са прегрявани .От какво се получава така не знам . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...


Задължително направи замерване на новите дискове. За марка с текстар отзад и цимерман отпред нямам ядове.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също не е лошо да се види и дали проблема не идва от главините. Ако те "бият" каквито и дискове да се сложат, ще се кривят за нула време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...