Jump to content

Теч на масло скорости Q5 2.0 Stronic


Papunov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Струва ми се че имам теч на масло от stronic-а, т.к видях червена следа като паркирах в гаража. Гледам задната част на картера на скоростите е силно омаслена.

 

Червен е цвета на маслото за скоростите нали? До колкото знам има 2 вида масла.. едно за самите зъбчатки и другото за мехатроника. Чудех се дали и 2-те са червени или не..

 

Има ли някакви симптоми за намалено ниво на маслото?

При мен си сменя добре предавките само един проблем забелязах наскоро изключването от задна скорост понякога прави 2 ритвания. Интересното че не е само когато се превключва от Р на Д, но и от Р на П.

 

Благодаря.

 

Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червено е на обикновен автоматик. На S-троника е зелено когато е ново и жълто когато е старо.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно червената диря от какво може да е.. антифриз а ми изглежда на добро ниво и всичко е сухо около двигателя.. ще я закарам в сервиз да видят.. най-вече омасляването на картера на скоростите ме притеснява.

Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червената диря се оказа че не е от моята кола слава богу. На съседа колата тече.. най-вероятно антифриз. Ама ще закарам да видят омасляването по картера на скоростната кутия и евентуално нивото на маслото. Не мисля че е нормално да има омасляване по скоростната кутия.

Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно, че червената диря не е твоя, но виж по-скоро приритванията да ги поправиш, за да не ти счупи механичната част на кутията. Мисля, че Мишо в момента е в България. Пиши на лични ако му нямаш координатите - все пак да кажа че телефона му го има на сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...