Jump to content

Audi A5 TSFI 2.0 Горене на масло


zender_varna

Recommended Posts

Здравейте закупих наскоро Audi А5 TSFI 2.0 facelift  , 2013 година .

Проблема е там че дава висок разход на горене на масло почти повече от литър на 1000км,
Сменях PCV Valve пробвах с различни масла , направих flush на двигателя с прочистващи добавки, ходих по сервизи не могат да ми кажат откъде идва самото горене.

Двигателя работи добре има компресия, почти не пуши.
Не издава странни звуци , не бях запознат като цяло с тези двигатели като купувах.
Ако някои може да ми даде насоки кой може да погледне колата или да даде съвети поне как може да установим откъде е проблема преди да почнем да пипаме двигателя с безмислени ремонти .

Благодаря много.
колата се намира в град Варна , ако някой може да помогне може да ми прати контакт да се свържа с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е прословутия проблем на TFSI моторите от тези години. Има много изписано за него в Нета и в този форум. Ремонта се състои в смяна на буталата, сегментите и биелите, ако все още цилиндрите не са засегнати.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като е 2013 година, значи е файс и мотора е CNCD 225 коня: цък!

 

Ако е 211 коня и TFSI 2.0 значи не е фейс: цък!

 

Очевидно проблема го има и при двата.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 04.2013-та се произвеждат с 211 коньовия мотор, @CVT давай цък, цък повече за B6/B7 поколението, там си боК ;).

Доста от фейслифтовите коли са с този мотор и съответно немалко от тях имат и проблема с маслото в някаква степен след като има ревизии на буталата до 2016-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но се интересувам и от по-новите TFSI в случай че Б7-цата не ме изкара до епохата на електричките. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло оправяли се проблема като се оправи двигателя, говорим за този ремонт ме интересува какви са мненията 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих малък ескперимент карах извън градско около 500км, но карах под 3000 оборота за да не включвам турбината , и това което забелязах е че не бутна маслото и грам , но като карам градско и карам с повече газ когато постояно работи турбото веднага заминава , може ли този целия разход да идва от там?, а да не е от сигменти и прочие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто от любопитство, не знаех че до 3000 оборота не се включва турбината. Искаш да кажеш, че ако караш до 3000 оборота без турбина, то и икономия на гориво ще дава тогава. Как става така....на 3000 оборота ли се включва турбината ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат много като цяло кога се включва турбината на бензинов двигател знам че е малко в по високите обороти при бензина или се бъркам.
Въпроса мие някой да ли може да каже дали целия проблем може да идва от там с маслото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не ти е от там най-вероятно ... просто в средни обороти и с малко натоварване харчи по-малко масло (и гориво).

 

И турбината работи през цялото време, на модерна кола надува от рано, много преди цитираните от теб 3000 оборота.

 

С тия ти познания за автомобилите ще си патиш от съвети и майстори здраво.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съвета, като цяло човек няма как да разбира от всичко.

Аз съм в съвсем друга сфера, ако разбирах повече едвали щях да стигна до форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе турбото си работи от малките обороти, просто не се развърта толкова. Няма конкретна цифра на оборотомера, при която да се включва. Поне така знам аз.

 

Иначе ми е любопитно, колеги - освен харчлъка на масло, какво друго изисква тоя основен ремонт на мотора при ТФСИ? Щото да примем, че гори 0.5 - 1л масло на 1000 км и караш 15-20к км на година. Това е доливане от порядъка на 15 литра масло от смяна до смяна, в лв зависи от маслото, но да кажем по 20 лв/литъра - 300 лв година. Чета, че един такъв ремонт е от порядъка на 5-7 хиляди лв. Идеята ми е - ако драмата е просто в разхода на масло, надали хората ще тръгнат да набиват толкова пари за ремонт. Какво друго се прецаква покрай този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж ако не се вземат мерки може да замине и блок-а и тогава няма оправия, трябва нов/стар, който е труден за намиране и е цифра съответно.

На практика обаче имам примери около мен с доста повече от 0.5-1л на 1000 разход при които се направи ремонт-а и колата спря да харчи грам масло, блок не беше засегнат.

Ремонта може да е 5-7 хиляди в Порше или редица всеизвестни сервизи, но реално е около и под 3к при това със смяна на верига и други консумативи :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих майстор в Варна, говорихме за цена около 3000-4000 лева може и да одари 5к, но като цяло с сигурност ще правя ремонта до сега така или иначе налях доста пари по нея.

надявам се просто да се получи с този ремонт.

Редактирано от zender_varna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0т при 3000 оборота превключва към по-агресивните гърбици на изпускателния вал.

Допълнително температурата на маслото се вдига при по-високи обороти и освен горене през  (около :)сегменти започва и изпарение.

Цената за бутала не е висока, при фейсовата може да се мине и без биели.

Но ако има износен вариатор/всмукателен вал, цената набъбва с поне 1500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А как стоят нещата при 3.2фси двигателя в А5 с маслото? Има ли го същият проблем или не? Малко не по темата пиша, но ми изникна обява отговаряща на търсената от мен конфигурация, дори я гледах, но не е за Б8 (каквото търсех, а за А5 - 2008г.)

Или като цяло май, по думите на собственика( разбира се , че ще иска да си пробута колата) или 3.2 фси с по-скъпо обслужване на двигателя , но без проблеми в маслото, или 2.0тфси с проблеми в маслото и евентуален ремонт 3к, но по-малко претенциозен откъм облужване. Да ама аз бях чел, че и в 3.2 го има проблема с маслото.... Тези въпроси бяха разискани и в моята тема за Б8, но сега ми излезе за пръв път 3.2 в моя бюджет и Куатро-ръчка- точно каквото търся, само че А5 😁.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...