Jump to content

Вибраци от кардана


chulio

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Надявам се някой да има опит с кардана на 1.8т куатро. Та проблема ми е че ми смениха висящия лагер на кардана , защото беше разбит тампона и при отпускане на амбрияжа се чуваше удар отдолу. Незнам какъв тампон са ми сложили , но сега при скорост от 60-90км в час се усещат вибрации в купето , което е супер дразнещо. Ужким не са разменили двата вала на кардана, а по скоро ми казаха че този тампон е някакъв заместител на оригиналния и че с времето ще спрат вибрациите. Та ако някой има опит как се оправя този проблем моля нека сподели. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрации "с времето" НЕ спират, иди и "поздрави" тия казвачи. Вариантите са три (или комбинация от трите):

1) Незацепени правилно двете половини.

2) Паднала/изкъртена при монтажа баланс тежест.

3) Забравен/и болт/ове и/или осигурителни пластини по каретата.

Вдигни я и огледай внимателно за тия неща. Тампон вибрациЙ не праЙ.

Ако междувременно си сменял гуми/джанти, гледай и там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, баланса се е изгубил ,а ударите ще ги премахнеш на 90% като смениш тампоните на мотора и скоростната кутия.

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампона на двигателя и скоростната кутия няма да ти оправят думкането при подаване на газ и отпускането и рязко, поне не изцяло. Има един много хубав тампон с алуминиево рамо между кардана и диференциала. Струва сума ти пари и ако не се лъжа четох тема в която момчето искаше да го свали и да му го рециклират (ако е възможно изобщо).

Тя темата била наблизо бре - 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
На 11.10.2020 г. at 15:02, Hyperionidis написа:

Тампона на двигателя и скоростната кутия няма да ти оправят думкането при подаване на газ и отпускането и рязко, поне не изцяло. Има един много хубав тампон с алуминиево рамо между кардана и диференциала. Струва сума ти пари и ако не се лъжа четох тема в която момчето искаше да го свали и да му го рециклират (ако е възможно изобщо).

Тя темата била наблизо бре - 

 

Здравейте колеги, не съм рециклирал тъпия тампон а го смених с по твърд, разлика има и аз вече имам три тампона :D:D :D Който иска рециклиран, може да се свърже с мен, пращам рециклиран средно твърд, за скъсан оригинален, един вид като амбалаж,естествено и някакви пари за рециклирането :)  Думкането, не се оправя само с един тампон!!! На много б5 Q всичко от съединителя назад е оригинално, защото е адски здраво, но луфтовете са неизменна част от всички възли и агрегати на тези години. Висящ лагер, и този тампон, са едни 50% от гадното думкане, но има луфт и в следните хуйни по квадрата. В самата скоростна кутия и предния диф, в торсена, в предното каре, задното каре и задния диф. Всички тея хлабини, правят това думкане, но ако се сменят тампоните на кутията и дифа, както и каретата по кардана и висящия лагер, нещата утихват, предлагам ревизия на тези агрегати, за Пловдив.:)

 Поздрави, Бай Колт!

На 8.10.2020 г. at 12:30, chulio написа:

Здравейте Колеги,

 

Надявам се някой да има опит с кардана на 1.8т куатро. Та проблема ми е че ми смениха висящия лагер на кардана , защото беше разбит тампона и при отпускане на амбрияжа се чуваше удар отдолу. Незнам какъв тампон са ми сложили , но сега при скорост от 60-90км в час се усещат вибрации в купето , което е супер дразнещо. Ужким не са разменили двата вала на кардана, а по скоро ми казаха че този тампон е някакъв заместител на оригиналния и че с времето ще спрат вибрациите. Та ако някой има опит как се оправя този проблем моля нека сподели. Поздрави.

Колега, със сигурност са ти осрали кардана, върви при посерковците, да си го вземат и да си го балансират. Не разбирам, как приемате факта, че си давате парите на вятъра и ви трошат колите..? Ако мога да съм ти полезен с нещо можеш да пишеш, имма и кардан, имам и тампони на дифа имам и диф. Имам и съвети :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...