Jump to content

Смяна на масло на диференциал и раздатка.


Martoni

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Да питам и аз, карам А6 4G 2015-та facelift.  При мен като навия волана на място и тръгна, се осеща по-различен звук. При 4F-ката, която имах дълги години, смених маслата в дифовете и раздатката и това изчезна. Сега обаче от ауди уж казват, че за 4G не се препоръчва смяна..... та на кой да вярвам ? И какви рискове крие смяната ? П.С. Колата е на 200к км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E как на кой да вярваш на Ауди разбира се, все пак те са последната инстанция :respekt:

 

Иначе малко по серизоно сменяй си въпросните масла и ги заеви какво казват от Ауди.

 

п.с. На 4F-ката маслата които си сменял, според Ауди не се сменят никога ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Колко излиза смяната на маслата в преден и заден диф и раздатка ориентировъчно с оригинални или читави афтър маркет масла? Нямам спортен диф, колата е 3.0тфси със ЗФ автомат. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло FEBI 32590 GEAR 75W90 GL4/5 - 3 литра + добавка Sturaco за раздатката - всичко излиза под 100 лв.

За кутията масло и комплект филтър, гарнитура, болтове... - малко над 200 лв с хубави отстъпки.

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли че раздатката и двата дифа са с еднакво масло и 3л са достатъчни?

 

На скоростната кутията го смених, но ми излезе доста повече от 200лв. Самият кит е доста скъп - https://www.opieoils.co.uk/p-197414-zf-automatic-transmission-oil-change-service-kit-for-selected-zf-8hp-transmissions.aspx

Също правих и адаптация на кутията след смяната. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...