Jump to content

Проблем с автоматична кутия


Vladislav8674

Recommended Posts

Здравейте,от месец съм собственик на А6 4Ф 3.0 тди, купих го,смених масла,филтри , ролки ремъци и всичко по мотора + маслото в кутията с филтъра и гарнитурата (VAG) масло! Снощи обаче при скорост от 50 км от 4 та да превключи на 3 та имаше страшен удар от към кутията,цялата кола се разстресе,но си вървеше без проблем и не го направи повторно след натискане! Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели мнение. Софтуера не е актуализиран (не знам коя версия е) помощ.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може повече да разясниш за тези две неща? За пръв път ми се случи това нещо колата е на 513 хиляди “уж”

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на тия км, най-добре смени цялата скоростна кутия - 600-800лв вървят и за 250лв ги качват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, kpematop said:

По-скоро имаш проблем с clutch E и първичния вал.

Ако може повече да разясниш за тези две неща? За пръв път ми се случи това нещо колата е на 513 хиляди “уж”

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали схема на 6НР кутия от интернет и там има диаграми и схеми. Така ще ти се изясни по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 10/8/2020 at 5:02 PM, kpematop said:

 

Привет колеги! Имам следния проблем на А6 3.0 дизел 239 к.с. Когато карам градско до трета скорост като отпусна газта се едно е на свободна и след като подам газ се чува едно думкане ,все едно скорстите зе закачат за мотори и обратно. Някой имал ли е подобен пробле. ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за зъпроса но какво общо имат калапите  стова откачане и закачане  образно казано

Неразбирам за това питам не се обиждай!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идва рязко прилив на мощност и рита като закача, особено на наклон при спускане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина тогава е най усезаемо при лек наклон като подам малко газ и удря. При първа възможност 

ще я закарам да ги почистят. Благодяра за иннфото!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-принцип си мислех, че е от хидрото, понеже, като пусна по инерция при свалянето на скоростите ми клати малко оборотите. Сега вече не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам това тупкане като подам газ, и аз съм със спрени вихрови клапи. Получава се най-вече при по-ниските скорости на 5-та и 6-та не се усеща. По-осезаемо е като загрее маслото на кутията. По едно време доста му се дразнех, смених маслото на кутията два пъти, само чрез източване, тампона на задния диференциал и няма оправия. Сега напоследък поизчезна особено ако я караш кротко. Моите изводи и на познат от автосервиз стигнаха до проблеми с хидрото или кутията, но ще я карам така и ако се счупи взимам втора употреба, както е писал Стефчо, качвам я за 1000 лева и така.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

етора ръка е голям риск я работи както трябва я не!! По скоре не като знам километрите на автомобилите в БГ. 

Аз ще пробвам с едно почистване на клапите и ще си покаже. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя фейслифт спря да тупка като обираше луфта на трета без клапи при спускане на Бъкстон, преди това се чуваше тупкане и се усещаше в краката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...