Jump to content

Проблем със сондата на газов инцекцион


Recommended Posts

Здравейте,
Възникна ми проблем със сондата на газов инжекцион, при пълна бутилка.
Заредих газ и на пълна бутилка след 50км, инжекциона издаде сигналът за празна бутилка и преминаване на бензин.
Вчера отидох да допълня бутилката, за да се уверя, че проблема е в сондата - и зареди, само 8 литра.
Въпроса ми е, какво мога да направя в домашни условия, като например да я сваля и да я пораздрусам малко, ако нещо е клеясало или друг маньовър, за да си доизгори газта, защото ще имам пълна бутилка с газ и ще се чудя, какво да я правя...
Всички газови филтри(течна и газова фаза) са сменени, преди 3000км.
Какво мога да направя, до преди да отида в сервиз.
Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи логично, това което казвате! АКо електроклапана на редуктора се е повредил, то липсата на налягане в газовата фаза, го отчита като празна бутилка и обръща на бензин...

Благодаря ви, ще проверя и ще пиша задължително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен се случи преди време. Убих се да прочиствам тръби и да сменям филтри. Оказа се накрая че бобината на клапана ми отпред. Продава се отделно 10 лв.. При студена кола и съответно бобина съпротивлението и е няколко ома, но като загрее съпротивлението и скачаше и щрак и на бензин, случайно го хванах това. Дори газаджията при който си пазарих частите се зачуди че такава повреда не е имал досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...